מחפשים עבודה? חולמים להגיע למשרה נחשקת? חולמים על עבודה בתחום מסוים, ורוצים להגיע לדרג מבוקש שמתאים ליכולות שלכם? שימו לב – כבר בשלב כתיבת קורות החיים עליכם להשקיע כנדרש, ולערוך את קורות החיים שלכם בצורה המתאימה כדי שתצליחו להגיע למשרה המבוקשת. להלן תקראו כיצד עליכם לכתוב את קורות החיים שלכם, כדי שאכן תצליחו להגשים את החלום הגדול המפעם בכם, ולהשיג את המשרה עליה אתם חולמים ולא רק עבודה זמנית.

כך תכתבו את קורות החיים שלכם

  1. מסמך קורות חיים הוא מסמך שעורכים אותו על פי כללים. אתם לא יכולים לכתוב אותו כמו שנוח לכם או בצורה שמתאים לכם. עליכם לראות את הכללים, לבחון מסמכי קורות חיים לדוגמה ולערוך את הקורות חיים שלכם באותו אופן. כאשר קורות החיים כתובים בצורה מקצועית ועל פי הכללים אתם משדרים מקצועיות, ולהיפך, כתיבה לא מקצועית מספרת כי אתם לא מקצועיים ולא מתנהלים על פי הכללים. לא מסתבר כי תדמית לא מקצועית תעזור לכם להגיע למשרה עליה אתם חולמים…
  2. חשוב מאוד לזכור כי מסמך קורות חיים חייב להיות מתאים בצורה מדויקת למשרה אליה אתם שולחים את המועמדות שלכם. אם רכשתם מיומנות בתחום שאינו קשור לתחום בו אתם מציעים את עצמכם לעבודה – אין צורך לרשום זאת. כאשר המסמך מתאים בצורה מדויקת למשרה אליה אתם מגישים מועמדות, יש סיכוי טוב יותר שיבחנו אותו לעומק ויסיקו כי אתם אכן מתאימים למשרה.
  3. לא כל אחד יכול לכתוב ולנסח בכוחות עצמו את קורות החיים בצורה הרצויה. ולכן לעיתים יהיה נכון לפנות אל כותב מקצועי אשר מתמחה בעריכת קורות חיים. שימו לב לספק את כל הנתונים הרלוונטיים, הכותב יסגנן אותם, יערוך את התוכן וידאג לתת למסמך גימור מקצועי שמשדר את היכולות האמתיות שלכם.
  4. חשבו בצורה יסודית על היתרונות האישיים, שלכם ועל מה שיש לכם באמת לתרום ולתת כאשר תעבדו במשרה הרצויה לכם. ספרו על המוטיבציה ועל הכישורים, על המיומנויות ועל היכולות. הללו יפתחו לכם את השערים.