אתם עומדים לקנות דירה חדשה מקבלן או דירת יד שנייה? קודם כל, שיהיה במזל טוב! מדובר ללא ספק על אחת ההוצאות המשמעותיות ביותר בחייהם של רוב האנשים, ולכן חשוב להשקיע את הזמן והמאמץ הדרוש כדי להבטיח לעצמכם את ההשקעה הטובה ביותר. רוב האנשים למשל, לא יהססו לרגע להעביר את הרכב שהם עומדים לרכוש, בדיקה מקיפה במוסך, אך כאשר מדובר על רכישה של דירה הם מתחילים להסס. כדאי לזכור כי דירה עולה הרבה יותר מרכב, ולכן מומלץ מאוד לבדוק אותה לעומק כדי לגלות את כל הליקויים בטרם הרכישה. בדק בית הינה בדיקה מקיפה ויסודית, שמועברת על ידי איש מקצוע מיומן ומקצועי, שאמור לעבור על כל הפרמטרים של הבית ולבחון אותם לעומק. בסיום הבדיקה תקבלו דוח מפורט על התיקונים השונים שיש לבצע בנכס, וככה תוכלו גם להחליט האם להמשיך בתהליך הרכישה וגם להביא נקודות מפתח למשא ומתן על המחיר.

בדק בית – לא מומלץ לוותר!

אנשים רבים למשל, בוחרים לרכוש דירה חדשה מקבלן, והם מאמינים כי בכך הם מבטיחים לעצמם נכס מושלם נטול לקויי בניה ותקלות שונות. אך למעשה, המצב בשטח מצביע על לא מעט ליקויי בניה שונים, לכן מומלץ לבדוק את עבודת הקבלן ולחייב אותו לערוך את כל התיקונים המתאימים לפני מסירת הנכס. כמובן שהדבר נכון פי כמה וכמה כאשר בוחרים לרכוש דירת יד שנייה, היות ויש צורך לבצע בדיקה לאינסטלציה, החשמל, האיטום וכדומה. אנשים רבים בוחרים לקוות לטוב ולוותר על הבדיקה החשובה הזאת מסיבות כלכליות, אך למעשה מדובר על השקעה חשובה שיכולה לחשוף ליקויי בנייה חמורים שלא ניתן לראות בעין לא מקצועית. בסיום הבדיקה מקבלים דו"ח מפורט לגבי ליקויי הבניה השונים והתקלות השונות שנמצאו בתשתיות הבית, בתוספת דרכי הטיפול הנדרשות והעלות המוערכת שלהם. זהו מסמך חשוב שיכול לשמש אתכם בזמן המשא ומתן על המחיר של הדירה, או בתור דרישה לפיצוי מהקבלן במידה והוא לא מוכן לקחת אחריות.

לסיכום, בדק בית הינה בדיקה חשובה שלא כדאי לוותר עליה. הבדיקה מתבצעת על ידי מהנדס בניין מקצועי, שעבר הכשרה ספציפית לאיתור ליקויים ותקלות בבתים.