בחוק למניעת הטרדה מינית אשר חוקקו בשנת 1998, ישנה רשימה של פעולות שונות אשר ביצוע אחת מהפעולות הללו מהווה הטרדה מינית. כך לדוגמא: אדם אשר מבצע מעשים מגונים, אדם אשר מציע הצעות בעלות אופי מיני, אדם אשר מתייחס לאדם אחר באופן מיני, פרסום תמונה מינית או סקט מיני של אדם אחר ללא הסכמתו ועוד, כל אלה יוגדרו כהטרדה מינית והאדם אשר בוצע נגדו אחד מהמעשים הללו יוכל להתלונן בגין המבצע אודות הטרדה מינית. אולם, לא פעם ישנן תלונות שווא. אם הואשמת בהטרדה מינית הדבר הראשון שעליך לעשות זה לפנות לעורך דין המתמחה בתחום לצורך ייצוג הולם.

מה תעשה אם הואשמת בהטרדה מינית

על אף שהטרדה מינית על פי החוק מוגדרת על פי ביצוע של מגוון פעולות רחב, הרי שישנם לא מעט חריגים שמטרתם היא להגן על האדם אשר נחקר בגין הטרדה מינית. לכן, אדם שהואשם בהטרדה מינית וחש כי אין עילה לכך, חייב להיעזר בעורך דין הבקיא בכל רזי התחום, על מנת שהוא יסייע לו לצאת זכאי. חשוב לזכור שבהתאם לפסיקת בתי המשפט לא כל מעשה שעולה כהטרדה מינית, ייחשב כמעשה שכזה בסופו של דבר. אדם אשר זומן לחקירה במשטרה בגין אישום בנוגע להטרדה מינית חייב לדעת שלגרסה הראשונית שהוא ימסור יש ערך וחשיבות רבה. לכן, אדם מעין זה חייב לשכור מיד את שירותיו של עורך דין מקצועי שיסייע לו בהצגת הגרסה שלו באופן שהיא לא תשפיע לרעה על המשך החקירה.

התייעצות עם עורך דין פלילי

גם אם לא אומרים לכם את זה, בחקירה פלילית יש לכם זכות להתייעץ עם עו"ד פלילי בטרם מתחילה החקירה שלכם. אל פעם, השוטרים לא יציגו את הזכות הזו בפניכם ולא פעם אנשים יכולים ליפול כקורבן למערכת שמעוניינת לאכוף בחומרה רבה הטרדות מיניות ובשל כך גם להעניש חפים מפשע. עורך דין פלילי מקצועי ומנוסה הוא איש המקצוע עבורכם, בכל מצב שבו הואשמתם בהטרדה מינית וזומנתם לחקירה במשטרה.

אולי יעניין אותך גם מידע בנושא עבירת מעשה מגנה בפומבי