לא יהיה זה סוד לומר כי אחד החדרים החשובים בבית הוא הממד. ברם, הנחיות לחוד ומציאות לחוד. אנשים רבים קנו דירה בבניין ישן שלא נבנה באופן תקני המתאים להגנה במהלך מלחמה. בעוד התקנות בימי העבר עסקו במקלט בקרבת הבניין, כיום ההגנה צריכה להיות ברמת הדירה, ולכן בכל בית מגורים חובה להתקין ממד. אם אין לכם ממד, ואתם מתעניינים בבנייתו, זה מה שצריך לדעת על הפרויקט.

הכשרת הריצוף כריצוף ממד

תפקיד הריצוף בממד הוא להגן עליכם מתקיפות אב"כ. לכן, תתבצע פתיחת הבלטות ואם יש פרקטים על הריצוף, פתיחת הפרקטים והבטון או הבלטות שמתחתיהם. בהגעה לשכבת מצע החול או השומשום מטמיעים חומרי הגנה שיספגו תקיפות אב"כ וימנעו נזק כבד בעטיין.

התקנת דלת וחלון ממד ייעודיים

התקנה של דלת וחלון המתאימים להגנה במהלך מלחמה. החלון יתבסס על לוחות פלדה קדמיים שיגנו על הזגוגית שלו בעת התקיפה. הזגוגית מבוססת על ליבה כפולה ופרזול מתכתי אלחלד ובעת שהיא סגורה היא מונחת מאחורי לוחות הפלדה. במהלך השגרה ניתן לגלגל את לוחות הפלדה לצדי החלון לתוך מגרעת.

התקנת לוחות פלדה להגנה על הקירות מבפנים

אף אחד לא הבטיח לכם שהטילים שיתעופפו יגיעו מבחוץ. בהרבה מקרים הם מגיעים מבפנים מאחר והקירות של החדרים הרגילים (שאינם ממדים) בבתים הסמוכים להם לא בלמו אותם. במקרה כזה חשוב שהקירות שלכם יהיו מוכנים עם פלדה יצוקה שתבלום או תקטין את מהירות המעוף שלהם ותוציא אתכם מכלל סכנה.

עיצוב החדר באמצעים שמאפשרים לחיות בו לטווח ארוך

על גבי לוחות הפלדה יותקנו לבידי עץ מעוצבים ועל הרצפה – יותקן פרקט חדש. הוספת ממד לדירה כרוך גם בשלב זה על מנת לאפשר שגרת חיים תקינה. על גבי לבידי העץ של הקירות ישנם סיבי זכוכית למיגון נוסף.

התקנת גמרים לחדר

הוספת ממד לדירה תסתיים, כמו בכל בנייה אחרת, בגמרים שאתם מעדיפים: צביעה בצבע המועדף והתקנת תשתית חשמל ונורות. הוספת ממד לדירה חיונית לכל בית שאין בו ממד. אל תקלו בזה ראש, ואל תמצאו את עצמכם תלויים במקלט. התקינו ממד והבטיחו את מקומכם המוגן במהלך מצבי חירום באשר הם.