מרחב מוגן דירתי (ממ"ד), הוכיח לא אחת כי הוא מציל חיים תרתי משמע. לנוכח המציאות הביטחונית הקיימת במדינת ישראל, החל משנת 1992 חוקק חוק שמחייב את כלל הקבלנים לבנות חדר ממ"ד בכל מבנה חדש. לצערנו, כלל המבנים שנבנו לפני השנה הזו, אינם מכילים בהכרח חדר ממ"ד – ולשם כך התכנסנו.

הפיכת חדר לממ"ד

חדר ממ"ד, מרחב מוגן דירתי, נועד לשמש כמענה בטחוני ראשון במעלה במקרה ותתחולל התקפה מסוימת. חדר ממ"ד מורכב מקירות בטון מעובים (בעובי של 12 סנטימטרים), רשתות ברזל שנועדו לתת מענה חזק יותר למבנה החדר, וכמובן דלתות וחלונות הדף (שנועדו לתת מענה חזק יותר במקרה של פגיעה פיזית). כל המכלול הזה, אמור לתת לנו את המענה המיטבי והטוב ביותר, כאשר אנו שוכנים בחלל הבית הפרטי שלנו, ונקלעים מסיבה כזו או אחרת חלילה, למצב שבו אנו צריכים להגן על עצמנו.

אי לכך, הפיכת חדר לממ"ד, בכל אותם מבנים שאין בהם חדר ממ"ד, הינה פעולה חשובה וראשונה במעלה: מעבר לכך שמדובר בצעד שעשוי להציל את החיים שלכם, מדובר בצעד שיקנה לכם תחושת בטחון בסיסית שצריכה להיות בביתכם.

כיצד מתבצע תהליך הפיכת חדר לממ"ד?

ובכן, תהליך הפיכת חדר לממ"ד מתבצע באמצעות גורם מקצועי שמבצע את כלל העבודה: הוצאת המרצפות, הדלת והחלונות הקיימים, והחלפתם בדלתות ובחלונות הדף ייעודיים. לאחר מכן, מתבצע שלב התקנת הברזל בקירות, ולאחריו מתיזים את הבטון עד ליצירת שכבה עבה בעובי של 12 סנטימטרים. בתום התהליך מוודאים שאכן קיים חיבור תקין של כלל הצינורות הדרושים לחלל החדר.

באמצעות הפיכת חדר לממ"ד, תוכלו להיות סבורים ובטוחים גם כאשר אתם נמצאים בחלל הבית הפרטי שלכם, ותוכלו להימנע מריצה למרחב הציבורי הממוגן, או לחדר המדרגות – מקרים שבהם אנשים לא אחת נפגעו. הפיכת חדר לממ"ד הינה פעולה יסודית ומתבקשת, ועם כל היתרונות של הפעולה – נחזיק אצבעות שלא תצטרכו להשתמש בממ"ד בעת צרה.
שמרו על ביטחונכם האישי, ותדאגו עוד היום לביצוע פעולת הפיכת חדר לממ"ד.