חדר ממד

חדר ממד מהווה כיום את אחד הנדבכים החשובים לבטחון הדייר. במהלך מלחמה, זהו המקום היחיד בו ניתן יהיה לשהות בבטחה תוך הגעה מהירה מאד אל היעד. לכן, ההמלצה היא לא רק להסדיר את חדר הממד בבית עצמו אלא גם בבניין בו הוא נמצא על מנת שגם הדיירים שנמצאים בחוץ יוכלו להימלט אליו בזמן במקום לכתת את רגליהם למקלט מרוחק. מה עושה חדר לממד? למה צריך לשים לב במהלך הבנייה?

הגנה רצפתית מפני תקיפות אב"כ

השלב הראשון בבניית חדר ממד הוא החדרת חומרי הגנה מתקיפת אב"כ. פגיעות של נשק אטומי, ביולוגי או כימי הן הקטלניות ביותר ולכן הגנה זו היא הבסיס לכל חדר ממד. מטמיעים אותה באמצעות פתיחת הריצוף מבעד למצע השומשום או החול שמתחתיו.

החלפת הדלת והחלון בכלים ייעודיים לממד

במקום החלון הסטנדרטי יותקן חלון כנף המתאים לממד, עם זכוכית כנף להזזה על ידי ידית. בקדמתה יושמו זוג לוחות פלדה. במקרה של מלחמה לוחות הפלדה יהוו את החלק הקדמי ביותר של החלון ויגנו על הזכוכית הסגורה מפני המתקפות. הדלת שתותקן היא דלת פלדלת ללא חור מנעול. במקומו תהיה דסקית גלילית שתשמש כידית מבחוץ לפתיחת הדלת. מבפנים – תהיה גם ידית רגילה שתשמש לפתיחה. הדלת ניתנת  לנעילה אך ורק מבפנים על ידי הדסקית.

התקנת חיפויי פלדה על הקירות

לוחות פלדה ייחודיים לממד יותקנו על הקירות עלן מנת להדק את שכבת ההגנה ולהפוך אותה למלאה באופן מוחלט. לוחות הפלדה מהוות את החלק המכריע בהגנה על הבית. טיל אוויר-אוויר שיחדור דרך הבית השכן שלכם ייעצר על ידי אותם לוחות בסבירות גבוהה ביותר.

דקרורציית עץ ברצפה ובקירות

עטיפת הקירו המחופים פלדה בלבידי עץ מעוצבים. עטיפת הרצפה בפרקטים. שלב זה מיועד לליטוש הסופי של חדר ממד והפיכתו למקום שניתן לגור בו ולקיים בו שגרת חיים במהלך מלחמה. שלב זה סוגר, למעשה, את בניית הממד ומכשיר חדר זה גם בבניין וגם בתוך הדירות. מעתה, הוא מהווה סביבה בטוחה לכל מי שזקוק להגנה במהלך מלחמה ואינו נמצא בקרבת מקלט. חדר ממד בימינו הוא תשתית חשובה מאד ולא ניתנת לפשרות. אל תוותרו עליה אם המבנה אינו תקני ואינו מכיל חדר זה.

אהבתם את המאמר?

Share on facebook
Share on Facebook
Share on twitter
Share on Twitter
Share on linkedin
Share on Linkdin
Share on pinterest
Share on Pinterest

Leave a comment

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם

היכן רוכשים תפילין?

היכן רוכשים תפילין?

תפילין הוא אחד מתשמישי הקדושה העיקריים. כל נער בר מצווה זוכה לקשור אותם על זרועו ביומו הגדול ואילך. התפילין נכתבות על יריעות קלף על ידי

קרא עוד »