מרפסת שמש מוסיפה רבות לאיכות החיים של דיירי הדירה. בנוסף, היא מעלה את ערך הנכס רבות. לרוב – הרבה מעבר להשקעה הנדרשת. סיבות עיקריות אלו ואחרות נוספות מדרבנות דיירים לבניית מרפסות שמש. רצוי שכל הדיירים בבניין משותף יסכימו לפרויקט מסיבות שונות. כך הוא יהיה מהיר וקל יותר לביצוע מבחינת קבלת היתרי הבנייה מהרשות המקומית. התעריפים של חברת הבנייה יהיו זולים ונוחים יותר. הוא אף ייצא לפועל ויסתיים במהירות רבה. יחד עם זאת, ניתן לדיירים להוסיף מרפסות גם כאשר 75% מהדיירים בבניין מסכימים.

עלויות

עלויות הבנייה נקבעות על פי הדרישות הקיימות. מרפסת בנויה מחייבת הקמת יסודות, יציקת עמודים וכדומה – מה שמייקר עלויות. מרפסת שמש תלויה מפלדה זולה הינה יותר בגלל החומרים ושיטת הבניה. נתון קובע אחר הינו הגימור. ניתן למצוא אריחים לרצפה בטווחי מחירים שונים, כך לגבי מעקות העשויות מתכת, עץ או זכוכית. במידה ורוצים לסגור את המרפסת באלומיניום ו/או תריסים אזי העלות, כמובן, תגדל. שיקול אחר הוא כמובן התעריף שהקבלן גובה. כאן מומלץ לא להתפשר ולקבל שירות מחברה בעלת מוניטין והמלצות. כדאי לשלם מעט יותר ולוודא שמקבלים שירות טוב ועבודה מקצועית ותקנית.

צרו קשר עם א.כסיף בניה ושיפוצים לקבלת פרטים והצעת מחיר >>>

תהליך מסודר

תהליך בניית מרפסת כרוכה בהכנות רבות. יש צורך לקבל תוכניות, להזמין קבלן ולהגיע לסיכומים שונים אתו. יש להכין הסכם מסודר  הכולל מחירים, תנאי תשלום, מפרט עבודה, לוח זמנים וסעיפים חשובים נוספים. התהליך יכול לארוך מספר חודשים, ובמקרה של תוספות לכל הבניין, אף יותר. הדיירים בוחרים את הריצוף, סוג האלומיניום, גוון הצבע ועוד, ואילו הקבלן מביא את החומרים השחורים כמו: מלט, חומרי איטום, צבע ועוד. מומלץ לקבל שירות מחברה בעלת מוניטין בתחום כדי לקבל עבודה מקצועית, טובה ונאה.