כיצד ניתן להפוך חדר לממד בדירה שאין בה חדר בטחון? אם אתם אכן גרים בדירה כזו, עדיין ניתן להסדיר בה ממד. לא רק שזה אפשרי, זה מאד חשוב כי מדובר בפתרון היחיד שבאמת יציל אתכם אם תהיה מלחמה עם פגיעות בקו העורף. אם בעבר הפתרון היה המקלט התת קרקעי, כיום מהירות הטילים לא מאפשרת הסתמכות על פתרון זה ויש להתבסס על ממד ביתי מידי. כך בונים אותו בבית בו הוא חסר.

מטמיעים מתחת לרצפה חומר הגנה מפני תקיפות אב"כ

על מנת להפוך חדר לממד – יש להגן קודם כל על הרצפה. הרצפה היא המגן האולטימטיבי נגד נשקים ביולוגיים, אטומיים וכימיים אם מטמיעים מתחת לבלטות שלה, ממש על מצע החול או הסומסום, חומרי הגנה לספיגת נשק אב"כ ללא נפגעים בנפש. זהו השלב הראשון שנדרש על מנת להסדיר את הממד הביתי.

מחליפים את הדלת והחלון באמצעים ייעודיים לממד

מדובר על חלון העשוי מזכוכית מחוסמת ליבה כפולה, ובדלת פלדלת או שריונית חסם או כל דגם בטחון אחר, ללא המנעול, כשבמקומו ישנה ידית מסתובבת לסגירת החדר ללא נעילה על מנת שכל אחד יוכל להימלט אליו בשעת הצורך. למען פרטיותכם, ניתן לשים דלת רגילה נוספת לצד דלת הממד, אך אסור להשתמש בנעילה שלה בעתות מלחמה.

להפוך חדר לממד באמצעות פאנלים מפלדה

לא מדובר רק בפאנלים של החלון שייבנה, אלא בכך שכל הקירות שלכם יהיו עשויים מהם. הם פשוט יחוברו זה לזה ויוטמעו בקיר על מנת להפכו לקיר בעל מתכת יצוקה. זה מה שבאמת נדרש על מנת להפוך חדר לממד כי קיר מתכתי מחוסם מלוחות אלה קשה מאד להכריע בנשק חם.

לבידי עץ עם צמר זכוכית להשלמת הממד

בחלק החיצוני של כל קיר מתכת שייווצר יוטמעו לבידי עץ חיצוניים שגם משפרים את האקוסטיקה בחדר וגם מכילים סיבי זכוכית להגנה נוספת. לבידים אלו מאד שימושיים גם בעיצוב שכן לא רק שהם נראים טוב במראה החיצוני, ניתן לצבוע אותם בקלות עם צבעי עץ ייעודיים.

השלמות על פי בקשותיכם

התקנת שקעי חשמל, התקנת תאורה, צביעת החדר והטמעת רצפת פרקט יבוצעו בשלב האחרון של בניית הממד. על מנת להפוך חדר לממד מומלץ להטמיע מספר יסודות עיצוביים שיהפכו את השהייה בחדר לאטרקטיבית באמת.