המאמר באדיבות Sandwich Bar

שבת הוא יום מיוחד. זה היום לפי היהדות שבו אלוהים פסק ממלאכת היצירה ועבר למצב של מנוחה. כך גם היהודים עצמם פוסקים מכל מלאה ביום השביעי של השבוע, כאשר יש כאלה שממלאים אחר הקביעות השונות של פוסקי ההלכה בצורה מלאה, ויש אחרים שמקפידים פחות או אפילו חיים אורח חיים חילוני לחלוטין מידי שבת.

אולם, בעת בה חוגגים לחתן את היום המיוחד שנקרא שבת חתן, יש הילולה שלמה אשר איתה מכבדים את החתן ביום החשוב הזה שלו על ידי הגעה למקום הנקבע, לצד כיבוד האורחים שאר מגיעים עם יצירה של מקום שבו יש סעודה שכולה ברכה.

אוכל שמתאים ליום שבת

יום שבת הוא כזה שבו יש יהודים רבים שלא מבצעים את כל מה שהם רגילים ועוברים אל יום של מנוחה שבו הם בעיקר לא עובדים ולא מבצעים פעילות שאר נחשבת לכזו שמחללת את כבוד השבת. יש מקפדים יותר ויש כאלה אשר מקפידים פחות, אבל כאשר מדובר ביום שהוא שבת חתן, ההקפדה על יצירה של יום שבו שומרים על השבת נעשית ליותר הדוקה. איך זה מתקשר אל האוכל אשר מוגש בכזה סוג של אירוע? העובדה כי האוכל צריך להיות כבר מוכן לאכילה, וכזה שלא צריך לעבור יותר מידי תהליכים שיכולים ליצור מעמסה על המארחים ואולי לחלל את השבת. מגשי אירוח הם כאלה שמציעים את הפתרון הכי יעיל מזו הבחינה.

הכיבוד עבור שבת חתן

כאשר מזמינים את כל החברים הכי טובים ואת קרובי המשפחה לשבת חתן צריכים להיערך בהתאם עם כמות של אוכל שתספיק עבור כולם. לא כולם מגיעים בשעה ספציפית, וצריך להיות אוכל שאיתו ניתן לכבד את אלה שמגיעים, גם אם כבר חלפה השעה של הארוחה העיקרית עצמה. האופציה של מגשי אירוח שעליהם יש כל מיני סוגים של אוכל שמותאם באופן ספציפי לכזה סוג של אירוע ובהתאם להרגלים של יוצאי כל עדה ועדה הופכת את הגשת האוכל למשהו נוח ומהיר במיוחד, עם אף לא אורח אחד שנותר ללא דבר מה לאכול בכזו שבת חגיגית ושמחה.