גיטרה היא אחת מכלי הנגינה הפופולאריים ואהובים ביותר. אך גיטרות זה עולם בפני עצמו. סוגים שונים של גיטרות קיימים, ולכל אחד מהם מאפיינים ותכונות אחרות. במאמר זה נבין מה ההבדל בין גיטרה קלאסית לגיטרה אקוסטית.

קלאסית ואקוסטית

גיטרה קלאסית וגיטרה אקוסטית שונות זו מזו מכמה היבטים. ראשית זה המראה של הגיטרה – גיטרה אקוסטית היא לרוב גדולה יותר מגיטרה קלאסית. כמו כן יש לה תיבת תהודה גדולה יותר. הבדל נוסף ומשמעותי מאוד קיים במיתרים. בגיטרה קלאסית יש שלושה מיתרי פלסטיק ושלושה מיתרי מתכת. ואילו בגיטרה אקוסטית יש שישה מיתרים ממתכת. כמובן שההבדל הזה ניכר גם על הצליל שמופק כאשר פורטים על המיתרים. צליליה של גיטרה אקוסטית יהיו מתכתיים יותר מגיטרה קלאסית. כמו כן יש לציין כי בגיטרה אקוסטית ניתן להגדיל את מספר המיתרים בכפול. כך שיש מקצוענים בנגינה שמנגנים בגיטרה בעלת שנים עשר מיתרים.

השמרנות של גיטרה קלאסית

לעומת האפשרויות המגוונות שקיימות בגיטרה האקוסטית, יש לציין כי גיטרה קלאסית היא גיטרה שמרנית שהמראה שלה וכן מספר המיתרים שלה יהיו קבועים תמיד ללא כל שינוי.

הגיטרה שלי

נגני גיטרה תמיד ילמדו להכיר את הגיטרה שלהם, זו שהם אוהבים לנגן בה והם מצליחים להפיק ממנה את הצלילים שמשביעים את רצונם. אמנם יש נגנים שישלבו נגינה ביותר מכלי אחד, ובהזדמנויות שונות יבחרו לנגן בכלי אחר. פעם בגיטרה קלאסית ופעם בגיטרה אקוסטית. אך למרבית הנגנים יש נטייה ברורה לגיטרה מסוימת שהיא זו שמשמשת אותם ומאפשרת להם להפיק את הצלילים הרצויים להם.

גיטרות ברמות שונות

עוד חשוב להבין כי בכל סוג של גיטרות יש מגוון עצום של מוצרים בטווח רחב של רמות. האיכות של הגיטרה נמדדת בגוף הגיטרה וחומר הגלם ממנו היא מיוצרת, מתיבת התהודה וכן מהמיתרים של הגיטרה. גם בעניין זה יש לציין כי אמנם גיטרה היא כלי בסיסי, אך ניתן להבדיל בין צלילים ורמות איכות שונות. מה שמאפשר לנגנים לאתר את הגיטרה שלהם, בהתאם לרמת הנגינה ולהעדפות האישיות שלהם.