מי שאינו מאמין כמה אוכל של חיות משמעותי עבורן ועבור בריאותן צריך לשמוע את האנקדוטה הבאה. האם ביקרתם לאחרונה בגן החיות? בגן החיות תוכלו למצוא חיות רבות ושונות וביניהן גם את הפלמינגו הידועה. הפלמינגו היא עוף מיוחד במינו שמקבל את צבעו המיוחד מאצה הנמצאת בבית הגידול המקורי שלו.

משחק הצבעים

כשהביאו את הפלמינגו לגן החיות בישראל היו צריכים להתמודד עם העובדה שבארץ הפלמינגו לבנה ולא ורודה. השאלה הנשאלת היא מדוע? מה קרה לצבעו של העוף הנפלא? והתשובה טמונה במזון שלו. האצה שנותנת לפלמינגו את צבעו הורוד לא נמצאת באיזור זה של כדור הארץ ובגלל זה הפלמינגו חיוור וחסר צבע. בגן החיות מצאו פתרון תזונתי שמעט צובע את הפלמינגו בוורוד, אך כמובן שזה לא נראה כמו נוצות הפלמינגו המקורי. אם אתם חושבים שאולי הפלמינגו הוא לא היחיד שסובל מתזונה לא מתאימה, אתם צודקים. כל חיה שלא תקבל את מזונה המתאים תתחיל להגיב בהתאם. בעל חיים המקבל אוכל לחיות שלא מתאימה לו מתחיל להיות חולה ועצוב.

על מה עוד משפיעה התזונה?

בני נוער רבים מתלוננים על פצעי בגרות שמופיעים על הפנים שלהם בכל מיני וריאציות. ההסבר המקובל הוא "ההורמונים" אבל האמת היא שהורמונים לא יוצאים משליטה אם לא מוציאים אותם משליטה. והתשובה האמיתית היא תזונה נכונה. תזונה נכונה תמנע בעיות עוריות שונות בגיל ההתבגרות ובגיל מאוחר, ודבר זה משתקף בצורה דומה אצל בעלי החיים. פרווה לא יפה מעידה פעמים רבות על תזונה שאינה מתאימה. גם אצל בעלי כנף הסיפור דומה- נוצות מרוטות ושאינן יפות מעידות על חולי פנימי. הפרווה של חתולים וכלבים נעשית יפה ומבריקה כשהם מטופלים וניזונים בתזונה נכונה. אוכל לחיות חשוב לבריאותם. המראה החיצוני מעיד פעמים גם על מצב רגשי (שאף הוא נובע רבות מתזונה).  למשל כשתוכים נכנסים לדיכאון הם מורטים את הנוצות שלהם ורואים זאת באופן ברור בצורה חיצונית.

אז אם זילזלנו במשמעות התזונה של חיות המחמד שלנו, כדאי לחשוב על כך שוב ולתת דגש על התזונה הנכונה והמתאימה ביותר עבור בעל החיים שלנו, וזאת על מנת שיזכה לחיים בריאים, טובים ושמחים.