אם אתם בעלים חדשים של כלב של חתול או ששנים רבות יש לכם כלבים וחתולים בבית,  אתם בוודאי פעמים רבות שואלים את עצמכם, אם אתם נותנים לכלב ולחתול מזון נכון, מזון מתאים מזון שתומך בבריאות שלו? גם כלבים וגם חתולים מתרגלים הרבה פעמים למזון מסוים. אבל החיים שלהם משתנים,  הם מתבגרים או נמצאים בתקופות מסוימות כמו הריון והנקה שזקוקים לסוגי מזון לבעלי חיים ספציפיים לתקופת החיים שלהם.

איך לקבוע את סוג המזון?

מה שחשוב לדעת זה  לקבוע את הצרכים התזונתיים של הכלב בכל שלב בחיים שלו או של החתול בכל שלב בחיים שלו. הרבה מאוד אנשים מקפידים על כמות הקלוריות שהם אוכלים ביום כדי לא לחרוג מכמות הקלוריות הנדרשת וגם כדי לא לאכול פחות מידי, אבל לא הרבה אנשים שואלים את עצמם האם הכלב והחתול מקבלים את כמות הקלוריות הנדרשת, יותר מזה או פחות מזה?
אפשר להתייעץ עם הווטרינר ולשאול כמה קלוריות ביום אמור לאכול הכלב או החתול שלכם כדי להיות בבריאות טובה למנוע תהליך של השמנה ולהיות בתהליך של בריאות שמתאים לרמת הפעילות שלהם.

חשיבות מקור המזון

גם המקור של הקלוריות חשוב לא פחות. חשוב לדעת מה מקור הקלוריות ושהקלוריות מגיעות לא רק מפחמימות. כלבים הם יותר אוכלי כול אבל החתולים הם אוכלי בשר מובהקים  וגם לכלבים חשוב מאוד המרכיב של חלבון במזון שצריך להקפיד שיהיה לפחות 25% מהמזון של כלבים וחתולים ויגיע מחלבון בשרי.

האם הכלב רזה או שמן מידי?

אם אתם מלטפים את הכלב או את החתול ומרגישים את הצלעות שלהם זה לא אומר שהם רזים מידיי זה אומר שזה המבנה הבריא שלהם. אם כבר אי אפשר לחוש בצלעות שלהם והם מלאי בשר
או שומן זה סימן שהם בהשמנת יתר. זה זמן טוב ללכת לווטרינר לשקול את הכלב או החתול ולשמוע אם באמת צריך לעשות לכלב או לחתול דיאטה. זה לא בריא לכלב או לחתול שהם חייה טבעית להיות במשקל יתר. אולי הוא ימליץ לכם לצמצם את כמות הקלוריות ב 10% עד 25% כדי שהכלב והחתול יגיעו למשקל נכון.