המאמר באדיבות https://ahavaktana.co.il

כולנו היינו רוצים להאמין שכאשר אנחנו שולחים את הילד שלנו לבית הספר, אנחנו בעצם מאפשרים לו להתקדם ולהתפתח בעולם. אומנם נכון כי הילד לומד ורוכש מיומנויות שונות ומגוונות במסגרת בית הספר, אך חשוב לזכור כי גם בגיל הזה החיים לא תמיד נראים כמו פיקניק. ילדים רבים סובלים בבית הספר מבריונות של ילדים אחרים, יחס לא חברותי במיוחד ובחלק מבתי הספר קיימת אפילו מכה של גניבות. לא פעם הגניבות לא קשורות כלל למצב סוציואקונומי נמוך או לתלמידים שחסר להם משהו. בדרך כלל הגניבות מתרחשות על רקע חברתי, צורך להוכיח לאחרים נקודה מסוימת או אפילו סתם בתור הצקה לילד כזה או אחר. אחת הדרכים הפשוטות והקלות ביותר לפתור את הבעיה, היא באמצעות מדבקות עם שם.

מדבקות עם שם – הדרך האולטימטיבית למנוע גניבות

אנחנו בתור הורים מכירים את תחושת הייאוש שמשתלטת על האווירה בבית, כאשר הילד חוזר פעם נוספת מבית הספר ומודיע שגנבו לו ספר/מחברת/קלמר וכדומה. אומנם נכון כי בחלק מהמקרים מדובר על ילד שלא שומר על הציוד שלו, דבר שמוביל לא פעם לציוד חסר שהלך לאיבוד. אך בלא מעט בתי ספר קיימת מכה של גניבות, דבר שיכול להוציא כל אחד מדעתו. הדרך הפשוטה והיעילה ביותר להילחם בתופעה, היא באמצעות הדבקה של מדבקות עם השם של הילד, על כל הציוד האישי שלו. הדבר נכון כמובן לא רק למחברות וספרים, אלא גם לקלמר, לתיק, לסווטשרט ולכל פריט אחר שנמצא בסיכון. אין שום סיבה שתצטרכו לרכוש מחדש פעם אחר פעם ציוד וכלי כתיבה שונים, רק בגלל שילדים אחרים נוטים לגנוב ציוד שאינו שייך להם. לכן מומלץ פשוט לסמן בעזרת מדבקה עם שם כל פריט חשוב שמצוי ברשות הילד שלכם. בצורה כזו, יהיה הרבה יותר פשוט לגלות היכן נמצא הרכוש הגנוב, וכמובן ליצר מנגנון של התרעה מפני גניבות.

לסיכום, מכת הגניבות בבתי הספר לא חייבת לעניין אתכם, בתנאי שתפעלו נכון ותבחרו לרכוש מדבקות עם שם. מדבקות אלו יסמנו את הציוד האישי של הילד, ובכך ימנעו בלבול ועוגמת נפש מיותרת.