ישראלים רבים אוהבים להעיד על עצמם כי הם אוהבים לאכול ולהכין בשר, ובצדק. יש שיוסיפו על כך את הקוריוז המעניין בנוגע לקציצה הישראלית של מקדונלנדס, בכך שהיא הגדולה ביותר בעולם. אך עם זאת, רק בשנים (הבודדות) האחרונות החל הקהל הישראל להתעניין בסוגי הבישול, העישון והצלייה של הבשרים השונים, וכך חדרו להם אט אט מותגים מובילים של מוצרים להכנת בשר.

כך בין היתר, הגיעו אלינו המעשנות המקצועיות, ובהן בייחוד המעשנות של חברת Green Egg האמריקאית. אם גם אתם שמעתם עליהן ואינכם יודעים על מה המהומה, הרשו לנו להסביר לכם במה בדיוק מדובר, ומדוע זוהי מהפכה של ממש בעולם הצלייה.

צלייה בקאמאדו

תאמרו מה שתאמרו על גרילים ומעשנות העשויים מיציקות אלומיניום, ברזל או נירוסטה, ובהחלט ניתן לדבר רבות על אופני פיזור החום בין סוגי המבערים השונים. אך על פרט אחת אין מחלוקת, והוא העובדה כי קרמיקה מהווה את שכבת הבידוד הטובה ביותר לצלייה ועישון של בשר. מעשנות קאמאדו למעשה הגיעו לעולם המערבי מיפן לאחר מלחמת העולם השניה, והן חוללו מהפכה מיד עם הגיען לארצות הברית. מאז ועד היום נעשו נסיונות רבים להתחקות אחר ההצלחה ואף לשפר ולייל אותה כל העת, כאשר חברת Green Egg היתה ועודנה המובילה בתחום.

קצת על חברת Green Egg

את החברה הקים אד פישר בשנת 1974, וכמעט מיום היווסדה ועד היום היא נחשבת לחברה הטובה ביותר בעולם לייצור גרילים ומעשנות קרמיים. מעשנות Green Egg ניתנו לזיהוי בקלות בשל סממן ההיכר הבולט ביותר שבהן (וכפי שמעיד עליו שם החברה) – צורת ביצה ירוקה העשויה מקרמיקה עבה במיוחד. חומרי הגלם של מעשנות Green Egg הם הטובים והעמידים ביותר בעולם (כפי שידוע לכל הפחות כיום), וכן מושקעים משאבים רבים וגבוהים במיוחד בפיתוח וחקר התחומים הנוגעים לבישול ולצלייה בכדי להגיע לתוצאות טובות אפילו יותר ממה שמוכר למדע.

כמה זה עולה?

מחירן של מעשנות של חברת Green Egg עשוי אמנם להיראות יקר במבט ראשון, אולם חשוב להבין כי מדובר למעשה במעשנת שתלווה אתכם לאורך שנים רבות מאד, ובטווח הארוך אין ספק כי מדובר בהשקעה משתלמת מאד.