שימור רמת החיים בגילי הפרישה והזקנה הוא חלומו של כל אדם. יש אנשים שכבר בגיל 20 חושבים על כך ומצליחים לחסוך מעבר לעבודה השכירה, באמצעות השקעה במניות ובמטבעות קריפטוגרפיים. ברם, רובנו אנשים עובדים שנופלים בין הכסאות ומתברר שהכספים שחברות הביטוח וביטוח לאומי חסכו עבורנו הם פשוט מתכון להורדת רמת החיים. למזלכם, יש לכם פתרון. ניתן להתבסס על הילדים שיהפכו להיות האפוטרופוסים החוקיים שלכם, אבל אם אתם לא מעוניינים להסתמך על איש, ויש לכם בית בבעלות, תוכלו בלחיצת כפתור להפוך שוב לבעלי אמצעים. הכירו את הסדר משכנתא הפוכה.

משכנתא הפוכה – הבית הופך לכלי מימון שגרת החיים

הביטוי משכנתא הפוכה מתייחס בדיוק לתוכנו: לוקחים משכנתא שעובדת הפוך. אם בימי הקריירה שלכם – משכנתא הייתה הלוואה בה נאלצתם להשקיע בשביל לקנות בית, כעת הבית הוא אמצעי שירכוש עבורכם איכות חיים ברמה הנדרשת. כיצד זה נעשה? ראשית כל, תצטרכו להשיג את הסכמת הילדים שלכם לכך שייתכן כי הבית לא יועבר אליהם בירושה. ההסדר נעשה באמצעות הסדרי הלוואה בהם הבית משמש ככלי החזר. לחילופין, ניתן לדבוק בהלוואה בה אתם מחזירים מזומן כמו בבנק, והבית משמש כבטחון בלבד.

מסלולי הלוואה המסתיימים בהחזר באמצעות הבית

מסלולי הלוואת משכנתא הפוכה מסוגים אלה מתייחסים למצב בו אין הגבלה על כמות הכסף שאתם צריכים. חברת משכנתא הפוכה פשוט מזרימה לכם כספים על חו"ל, על מכוניות חדשות, על קניות ועוד. ההחזר יכול להיעשות או במזומן בסכומים גדולים בתקופות שייקבעו או באמצעות הבית לאחר פטירתכם. האפשרות הראשונה היא לקבל את כל הכסף ולהתחייב על כולו, קרן וריבית. האפשרות השנייה היא לבחור במסלול בו מרכיב הריבית משולם מוקדם והיתר באמצעות מזומן בסכומים גדולים או מסירת הבית לאחר הפטירה.

מסלולי הלוואה המסתיימים בהחזר מזומן בסכומים קטנים

אלו מסלולי הלוואת משכנתא הפוכה בהם הבית משמש רק כבטחון ולא כהחזר. מדובר על אנשים שהחליטו לא להשתמש בחברת משכנתא הפוכה לשדרוג ממשי של איכות החיים, אלא בהלוואות קטנות, למשל כאשר ישנו פרויקט פיננסי שצריך לסגור במהלך תקופה מסוימת. במקרה זה, ההלוואה תינתן באמצעות לוח סילוקין עם תאריכי יעד להחזרת ההלוואות כולל ריבית.

משכנתא הפוכה – היתרונות

כשאתם בעלי זכות לקבלת משכנתא הפוכה אתם נהנים משדרוג משמעותי של רמת החיים ואיכות החיים ביחס למה שהיה צפוי לכם עם תלות בכספי הקרנות הפרטיות והביטוח הלאומי. כבעלי זכות להלוואה ייחודית זו אתם למעשה לא צריכים להילחץ מיוקר המחיה ומהדוחק שהוא יוצר עבור בני גילכם בארץ בדרך כלל. כספי ההלוואה משמרים את מה שאתם צריכים על מנת להתקיים ועוד הרבה מעבר לכך ברוב המקרים. אם אתם עריריים או יש לכם בתים מרובים בבעלות – אתם נמצאים ביתרון כי אז אין דילמה של ויתור או אי ויתר על הירושה לילדים. חשוב לערוך בכל מקרה שיחה עם הצאצאים ולהסביר להם את משמעות הלוואה זו.