כל ילד קטן חולם שיהיה לו ביום מן הימים בית עץ קטן שיהיה בחצר הבית על העץ הכי גבוה, כך הוא יוכל לבלות שם את רוב זמנו עם חברים, אחים או לבד. גם מבגרים חולמים על בית עשוי עץ שיהיה רק שלהם, כך שזמן הפנוי יהיה להם מקום שקט ופסטורלי אליו הם יוכלו "לברוח" מכל לחצי היומיום.

בית עץ אינו מוכרח להיות רק בגדר חלום. כיום כל אחד כמעט יכול לבנות במו ידיו בית עץ מדליק ומיוחד בחצר הבית, אם לשימוש של הילדים הקטנים או המבוגרים. באמצעות הציוד והכלים המתאימים כמו מסור שולחן, וכמובן הרבה מוטיבציה, ניתן לבנות בית עץ מקסים ומיוחד.

רכישת לוחות עץ גדולים

מכיוון שכל בית העץ עשוי מעץ, מומלץ לרכוש מבעוד מועד מספר לוחות עץ גדולים שישמשו בתור השלד של הבית. במידה ואינכם מעוניינים לרכוש לוחות עץ, או רוצים שבית העץ יראה אותנטי כמה שיותר, ניתן לאסוף לוחות עץ שונים מאזורי תעשייה או בסביבת מפעלים שם הסיכויים גבוהים שמישהו ישליך עץ שאינו בשימוש.

שימוש בכלי עבודה מתאימים

עבודה עם עץ דורשת שימוש בכלי עבודה מקצועיים המיועדים לכך. מכיוון שמדובר בחומר גלם עדין יחסית, חשוב להשתמש רק בציוד וכלי עבודה המיועדים לעבודות בעץ. כאשר בונים בית עץ יש צורך בחיתוך וניסור של לוחות עץ גדולים כדי להתאים את גודל שלד הבית המתאים, לשם כך מומלץ להשתמש במסור איכותי וחזק שיכול לחתוך בקלות בעץ אך יחד עם זאת גם ישמור על שלמותו ולא ישבור או יסדוק אותו.

אביזרים שימושיים לעבודות עם עץ

בנייה של בית עץ דורשת דיוק רב וריכוז, כך שאם חלק אחד של בית העץ אינו מדויק או שווה בגודלו לחלקים האחרים, כל העבודה הייתה לשווא ויש צורך לחזור על הפעולות. ניתן להיעזר במגוון רחב של כלי עבודה ואביזרים שימושיים, לצורך ייעול בניית בית העץ ושמירה על הדיוק. כדאי להשתמש תמיד עם פלס איכותי ומד מטר ארוך, באמצעותם ניתן למדוד באופן מדויק כל חלק וחתיכה של עץ שאנו מנסרים לצורך הבנייה.