המאמר באדיבות Magic Moments

צמחים הם דבר מופלא שמיטיב עם כל עולם החיים. זה כולל חיות שניזונות מאותם צמחים, כאלה שמוצאות בו מחסה ואת בני האדם שיכולים להיות אלה שבוחרים לגדל כל סוג של צמח לנוי או לכל סוג אחר של שימוש שאותו הם צריכים. למה צריכים צמחייה מלאכותית אם יש את זו הטבעית? קראו הלאה.

 

צמחייה שלא משתנה

אין דבר יותר נפלא מאשר צמחיה מלאכותית שבה הפרחים תמיד נמצאים במצב של פריחה, והגודל של אותו הצמח נשאר כל הזמן באותה המידה הראשונית של הרכישה. צמחים אמיתיים הם יצור חי שכל הזמן מתפתח לו ועובר שלבים של צמיחה, נשירה ופריחה, וכאן היתרון הגדול של צמח מלאכותי שנותר בדיוק אותו הדבר ללא שינוי מן הרגע בו הוא נרכש.

לצד היתרון הזה טמון לו החיסרון, מכיוון שאין כמו לצפות בתהליך של התחדשות ולראות כיצד הציפייה לפריחה ולבלוב נענית עם צמח אמיתי שמדמה את ההתחדשות של ימי החג בני האדם בצורה כל כך יפה וחגיגית. זה נכון עבור פרחים וזה בהחלט נכון עבור עצי פרי שמתמלאים להם פירות טעימים שמהם נהנים בצורה מחזורית.

 

צמחייה שלא צריכה טיפול

צמח מצריך טיפול. יש להניח אותו במיקום הנכון לו מבחינה של חשיפה לשמש או לצל, להקפיד על השקיה במינון הנכון ולהוסיף דשן שיעניק לו את כל מה שהוא צריך על מנת להיות צמח חזק ובריא. הוא מצריך טיפול כאשר ישנם מזיקים, והוא מצריך הסרה של עלים יבשים וקיצוץ של ענפים מיותרים וארוכים.

לעומת זאת, צמחייה מלאכותית לא מצריכה טיפול של תחזוקה מלבד זה של ניקיון מאבק שמצטבר לו באופן די טבעי, ואת זה עושים באופן פשוט למדי עם מעט מים וסבון עדין או עם מטלית לחה שאיתה את הצמח בזהירות מנגבים.

 

צמחים מכל הסוגים

לא כל סוג של צמח יהיה מתאים עבור האזור שבו אותו רוצים להניח, וכאן אחד מן היתרונות הכי גדולים של צמחייה מלאכותית. ניתן לרכוש כל סוג של צמח כמעט, כולל סוגים שאינם נמכרים בתור צמח אמיתי בארץ. את הסוג המועדף מניחים היכן שהכי מתאים מבחינה עיצובית מבלי לחשוב פעמיים לגבי חשיפה לשמש ויתר פעולות תחזוקה שצמח אמיתי מצריך.

אולי יעניין אותך גם אביזרי נוי לבית