ריהוט משרדי חשוב להסדיר רק בחנות המשווקת ריהוט משרדי. חנות זו, בשונה ממה שרבים סבורים, אינה חנות "בחזרה לבית הספר" שבין שלל פריטיה משווקת גם תכולה משרדית. זו תכולה שמיועדת לילדים ובעלת זיקה לשימושם בלבד. המשמעות היא שאם תנסן להושיב על כסא שנרכש שם עובד מבוגר למשל 8 שעות עבודה, הוא צפוי לקרוס לתוך הבוכנה מבלי שתצליחו להרים אותו בחזרה. מדפים שנקנו שם לא יכולים לספק את התמורה של הצבת תכולה כבדת משקל, וכמובן שגם השולחנות לא גדולים מספיק בשביל לתת מענה למשרדים של מבוגרים. המקום היחיד בו ניתן לרכוש ריהוט משרדי הוא חנות ריהוט משרדי תקנית.

באלו תקנים נדרשת חנות הריהוט המשרדי לעמוד?

חנות ריהוט משרדי נדרשת לעמוד במכלול של תקנים המאפשרים שימוש תקין בפריטים על ידי מבוגרים: שימוש שהוא גם ממושך וגם מתאים למשקלם ולייעודים השונים. מדובר על מדפים שראויים לשמש מבוגרים בשל היותם ברי כושר סחיבה עב כרס, כסאות בוכנה חזקים ועמידים המסוגלים לשאת כל מבוגר בכל משקל, שולחנות מחשב גדולים ומרווחים, ועוד.

כיצד ניתן לדעת שהחנות היא אכן חנות תקנית שניתן לקנות בה עבור משרדנו?

ניתן לדעת זאת בהתאם לתקנים המפורסמים בחנות. ישנם תקנים לבטיחות בעבודה, ישנם תקנים למניעת ישיבה לא זקופה שצפויה לגרום לבעיות גב ועמוד שדרה, ישנם תקני משקל המעידים כי הרהיט (במיוחד עבור כסאות) ייעודי לנשיאת אנשים השוקלים כמו מבוגרים, ועוד. חנות ריהוט משרדי המתמחה באותם תקנים תפרסם אותם ותפרט עבור מה הם נועדו ואלו כשלי בטיחות או שימוש הם באים למנוע.

כיצד מומלץ לתכנן את הרכישה?

ראשית כל, זהו המשרד שלכם ויש לו עיצובים ייחודיים שניתן לומר כי הם מתאימים עבורו. מומלץ לסייר בחדרים השונים או לבקש לראות תמונות הנפשה שלהם אם הם עדיין בשיפוצים, ועל פי סט הצבעים של הקירות, המרצפות והתאורה, כמו גם הפרזול ופרופילי הדלתות והחלונות, לקבוע את זהות צבעי הרהיטים וגודלם. רצוי לממש במובן זה יחס ישר: עבור חדר גדול מומלץ לבחור רהיטים גדולים ועבים ועבור חדר קטן, רהיטים קטנים ודקים, זאת על מנת לשמור על מראה עיצובי עוצמתי בכל מקום. כמובן שישנו גם השלב הכמותי בו עליכם לקבוע את הכמות של הרהיטים הנדרשים בחדרים השונים ובמשרד כולו.

האם ישנו עיתוי בו הרכישה משתלמת יותר מאשר בעיתוי אחר?

ייתכנו הנחות בחגים, במועדים שלקוחים מיסודות עולם המסחר, כמו למשל יום שישי השחור (ברוח האמונה הנוצרית מערבית), ובעת קידום מכירות של מוצרים שקרובים ליציאה מהמגוון והחלפתם במוצרים אחרים שישמשו בשנה החדשה. לכן, סופי שנה עשויים להיות רגעים מכריעים עבורכם מבחינת התשלום, משום שבלא מעט פעמים ההבדל האיכותי בין רהיט של שנה קודמת למקביל שלו מהשנה החדשה אינו גדול ומאפשר את רכישת הראשון במחיר מציאה.