המאמר באדיבות אורן שפר

אהבת האדם לכלב וכן אהבת הכלב לאדם נובעת מסיבה פשוטה מאוד, משום שתכונות האופי של הכלב דומות בהרבה לתכונות אופי האדם, אצל כלב הקלביר תכונות האופי דומות יותר מכל שאר גזעי הכלבים

 

מתוך כל אוסף חיות המחמד נמשכים אנו לכלבים יותר מכל שאר חיות המחמד, דבר זה נובע מסיבה פשוטה, את כל חיות המחמד נצטרך לטפח להאכיל ולדאוג להם אך לא נקבל מהם את החום והאהבה כמו שנקבל מהכלב.

על אף שהחתול כן יהיה דומה במקצת לכלב, בכך שנוכל להשתעשע ולשחק אתו, אבל הוא לא יראה לנו את רגשותיו ולפעמים גם יהיה לנו למטרד, כמו כן החתול לא יזכור את מה שנעשה עבורו ורק ידע לבוא לבקש את האוכל כשיהיה רעב, לעומת הכלב שכשהוא יפגע מאתנו הוא יראה לנו את זה ונוכל להרגיש שהוא כועס עלינו, הוא ידע גם לבוא לבקש חיבוק כשיצטרך ואף יזכור לנו כל דבר שנעשה עבורו.

מאותם סיבות, גם נוכל לאלף את הכלב בקלות יותר, מה שלא יעשה בקלות אצל חיות המחמד האחרות.

המיוחדות בכלב הקלביר

כלב הקלביר הינו כלב מאוד משפחתי ואוהב, הוא מלא באנרגיה שלא נגמרת לעולם, הוא ידע להסתדר מצוין עם ילדים וגם ידע להשתעשע איתם.

סקרנות היא אחד התכונות הבולטות של כלב הקלביר, הוא ירצה לדעת בכל זמן נתון מה מתרחש סביבו, ביחד עם זאת הם גם מאוד יאהבו לשבת על הברכיים של בעליהם ואף יבאו להתכרבל איתם במיטה.

עוד אחד מתכונתו של הקלביר, אם הוא לא יקבל תשומת הלב הנדרשת לו כל הזמן, הוא יתחיל להתנהג בצורה שלילית כמו נביחות לעיסות ועצבניות.

כלב הקלביר יהיה מעורה וגם יאהב את המשפחה, אך יש לו תכונה מעניינת מאוד שבתוך המשפחה הוא יבחר אחד שאותו יאהב יותר מכל האחרים, בתוך כל זה אם יצטרף מישהו חדש למשפחה, ייקח לקבליר די הרבה זמן להתרגל אליו.

מהבחינה הבריאותית, כלבי הקלביר בריאים מאוד, אך עלינו לברר היטב ממי אנו קונים את הכלב ומי גידל אותו.