הבית שלכם סובל מרטיבויות? חובה לטפל בעניין. זה מה שאתם צריכים לעשות:

  1. לאתר את מקור הרטיבות – חובה לעצור את הפגע הזה ולדעת כי כל טיפה נוספת שחודרת לשטח הבית מביאה עמה נזקים נוספים.
  2. לפנות תכולה – כל תכולה שהיא ניזוקה מהמים. בין אם אלו רהיטים, חפצים, כלים וכל פריט אחר שנמצא באזור הרטוב – חשוב לפנות את הכול בהקדם האפשרי.
  3. לייבש – חובה לייבש בהקדם האפשרי את השטח הרטוב וזאת כדי להפסיק כמה שיותר מהר את הנזקים שמתרחשים למנוע טיפול בעובש בעתיד.
  4. לאוורר – מים מתייבשים כאשר הם באים במגע עם אוויר. אם זו רטיבות שניכרת על פני השטח האוורור יוכל להועיל ולמנוע ריחות לא נעימים והיווצרות של חושת מחנק ולחות בדירה.
  5. לקרוא לאיש מקצוע – חשוב לאתר איש מקצוע כדי לבחון את מצב הדירה ולגלות היכן קיימת הרטיבות ומה מקורה. כאשר יודעים מה מקור המים ניתן לטפל בעניין. חשוב לשים לב כי יש כיום שיטות מתקדמות לאיתור נזילות וניתן למצוא מקום מדויק של נזילה בלי לחצוב או לשבור.
  6. לבצע תיקון – אם מדובר על נזילה בגין איטום לא מספק יש לקרוא לחברת איטום. במידה ומדובר על צנרת תקולה יש לפנות אל שרברב אשר יבצע תיקונים והחלפות על מנת למנוע דליפה של מים החוצה.
  7. לבצע ייבוש – לאחר שמקור המים טופל יש לבצע ייבוש יסודי. מדובר על תהליך שמתבצע באמצעות סופחי ויבשני לחות חדשניים. זה חשוב במיוחד אם מדובר על אזורים שאי אפשר לגשת אליהם והם לא חשופים לאוויר העולם.
  8. לברר על חברה מקצועית – חשוב לברר היטב על חברה מקצועית כדי להיות בטוחים כי הצוות שמגיע אליכם הביתה יוכל לבצע את התיקון הנדרש ולהחזיר את הבית שלכם למצב תקין ורואי לשימוש.
  9. צביעה – הרטיבות פוגעת בקירות ובתקרה ויוצרת מראה פגום. חשוב לבצע צביעה יסודית לאחר התיקון כדי להחזיר את הקירות למראה החלק והרצוי. במקרים מסוימים יהיה צורך לתקן שכבות עמוקות של טיח ושכפטל.
  10. לזכור כי איש מקצוע מיומן בתחום יוכל לשקם את הבית ולאפשר לכם חווית מגורים איכותית ונוחה.