רכישת היכולת לרכוב באופניים הינה הדרגתית. אי אפשר ביום אחד ללמוד ולהתחיל לדווש במיומנות ובהנאה. יש שלבים שונים בהם הילד מתפתח בהדרגה ורוכש את היכולת הזו. אחד שלבים האופציונליים הינו רכיבה באופני איזון. אופני איזון הינם אופניים שאין להם פדלים, והם בעצם שלב מעבר מבימבה לאופניים. הילד מסיע את עצמו בעזרת הרגליים וכך לומד לרכוש את היכולת לרכוב באופניים.

 

מהם היתרונות של אופני איזון?

  1. שיווי משקל – השימוש באופני איזון מלמדים את הילד לפתח את שיווי המשקל שלו. ככל שהוא יותר משתמש הוא מפתח את היכולת שלו לשמור על שיווי משקל בתנוחות שונות. מה שמפתח אותו פיסית, והרבה מעבר לכך, מקדם אותו לעבר הרכיבה באופניים.
  2. פרקטי – אופני איזון הם אופניים פרקטיים בעלי ממדים קטנים יחסית. לא מסורבל לקחת אותם לכל מקום. הם יכולים להיכנס בקלות לרכב וגם לסל של העגלה. כך שאתם גמישים איתו ולא צריכים לחשוב פעמיים לא כל יציאה מהבית.
  3. התאמה – לא מעט הורים נכשלים ורוכשים לילד אופניים גבוהים מידי. את הדבר הזה ניתן למנוע אם הילד מיומן ורכש יכולות בנסיעה באופני איזון. כך הוא מסוגל להגיע לשלב של רכיבה באופניים ראשונים תוך שליטה ויכולת.
  4. תחושת ביטחון – אופני האיזון מספקים לילד שלכם תחושה של ביטחון. מה שמביא לכך שילדים רבים אוהבים את האופניים הללו ויעדיפו לרכוב בהם. לא פעם נגלה כי ילד מתקשה לעבור מאופני איזון לאופניים רגילים, בגלל הביטחון שהם סיפקו לו. אבל אין סיבה לדאוג, כי ביום מן הימים הוא עוד ייהנה מהמיומנות שהוא רכש בעזרת אופני האיזון, והוא יתחיל לדווש באופניים מתאימים לגילו ולגובהו ברוב הנאה.