החיים נראים בתור דבר ברור מאליהם עד אשר באופן פתאומי קו החיים נפסק. אז מתחילים לעשות סדר בכל מה שאותו נפטר הותיר אחריו, ודבר זה כולל גם התעסקות עם רכוש וכסף שאולי נותרו אף הם על שם הנפטר. יש אנשים אשר נפטרים בגיל שיבה, ויש אחרים אשר חולפים אל עולמם באופן יותר מידי מוקדם.

אולי זה נראה הגיוני לחכות לגיל השלישי על מנת להכין צוואה ולחשוב על סוף הדרך, אולם זה הכי ראוי להתייעץ עם עורך דין שמטפל בכל הנושא הזה של כתיבת צוואה ברגע בו חשים בשלים אל ההבנה כי אף אחד לא נשאר וכולם יחלפו מן העולם הזה בשלב מסוים. קראו למה זה לא מספיק להעביר את מימוש העזבון לידי החוק אלא ליצור צוואה באופן מסודר.

> מידע נוסף אודות מצב התנגדות לצו צוואה

כיצד מחלקים את הנכסים

החיים מביאים הרבה מאוד סיטואציות שונות, והסיטואציות הללו אינן מותאמות במקרים רבים אל לשון החוק אשר אומר דברים מאוד מפורשים לגבי היורשים מבחינת קשרי דם, שלב אחר שלב. אם אדם רוצה כי הירושה שלו תועבר בצורה ברורה אל יורשים מסוימים, הוא חייב להכין מבעוד מועד את הצוואה עם עורך דין, שאיתו הוא יכול להבין בצורה שערוכה במסמך מסודר מי מקבל מה במדויק. קראו על צו קיום הצוואה המקוון.

אלו סיטואציות הן בניגוד למה שהחוק מציין? במידה ואדם התחתן בשנית וכעת יש לו ילדים משותפים, והוא רוצה כי הירושה תגיע אל הילדים מנישואיו הקודמים, במידה ואין יורשים כלל ולא רוצים כי הירושה תועבר אל אפוטרופוס כללי, במידה ויש ילד שכבר קביל ממון רב בשעה שבה יתר האחים לא קיבלו כלל ורוצים להשוות את הירושה גם למה שכבר ניתן, במידה וחיים בתור פרודים ולא רוצים כי הכסף יועבר אל האדם שעדיין כתוב בתור בן/בת הזוג בתעודה.

כאמור, יש הרבה מאוד פרשנויות שונות מלשון החוק, וכאשר רוצים באופן חד משמעי כי הכסף והרכוש יחולקו בחלוקה פרטנית לכל יורש, חייבים לפעול מול עורך דין אשר מנסח את הכל על הכתוב ומסייע לעשות סדר מבעוד מועד במקום שיכול לשרור בו הרבה בלגן בלי אותה צוואה.