במהלך השנים, כל מי שמחזיק ברשותו כלב, יכול היה לשים לב לשינויים שחלו בתחום המזון לכלבים. אם בעבר היינו יכולים למצוא אך ורק מזון סטנדרטי, כזה שהיה מזכיר לנו יותר נסורת מאשר מזון אמיתי שכלבים אמורים לאכול, הרי שעם הזמן נוצרות אופציות חלופיות, הרבה יותר אפקטיביות, הרבה יותר איכותית ובוודאי, הרבה יותר בריאות.

מעבר לעובדה שהמזון ברמתו הבסיסית השתפרה, הרי שגם נוצרו רמות שונות. למשל, רמת פרימיום, סופר פרימיום וכן, כיום אנחנו יכולים למצוא גם רמות אוטלרה פרימיום. ההבדלים, הם לא רק בשם והם לא רק למטרות שיווק ופרסום. ההבדלים באים לידי ביטוי במרכיבים, בכמויות, ובאופן בו המזון משפיע על הכלב ביום יום ובכלל.

צריך לומר, עצם זה שאנחנו בוחרים להשתמש ברמה מסוימת לא אומר שאנחנו מספקים לכלב שלנו אוכל לא בריא, אך זה כן אומר, שאם נשתמש ברמה אחת מעל, אז אנחנו נציע לו משהו יותר איכותי, יותר בריא עם יותר מרכיבים חיוניים. יש מקרים מסוימים בהם זה הכרחי, למשל אצל כלבים שמתמודדים עם מחלות או מצבים בריאותיים שונים, וכן זה יכול להשפיע במקרים בהם אנחנו רוצים להציע להם מזון שיכול לספק להם מרכיבים חיוניים יותר עבורם.

דוגמא טובה לכך, היא חברת אקאנה שמציעה מזון אולטרה פרימיום (ראו ACANA לכלבים), לצד סוגי מזון אחרים, כמו מזון סופר פרימיום או מזון בסיסי. המשמעות של אולטרה בהקשר של חברת אקאנה, כאמור, בא לידי ביטוי עם כמויות של מרכיבים שונים שנמצאים במזון, כך למשל, במזון שמכיל בשר, אנחנו נמצא כמויות גדולות יותר, מה שבוודאי יכול לעזור לכלבים במצבים שונים מבחינה בריאותית.

בהקשר זה, המשמעות היא שהכלב נהנה מהרבה יותר חלבונים מאשר כלבים שצורכים מזון פרימיום או סוג מזון אחר. אך כמובן שזה לא הדבר היחידי שמבדיל בין סוגי המזון, אלה גם מרכיבים אחרים שאפשר למצוא אותם בשק מזון פרימיום, וכן בעובדה שחומרי הגלם הם שונים. חברת אקאנה למשל, מקפידה על שימוש בספקים מאוד ספציפיים, אשר מספקים להם חומרי גלם טריים ואיכותיים. בין אם מדובר בבשר, ירקות, דגנים, ביצים וכדומה.

כמו כן, המזון מכיל מרכיבים פחות אלרגניים, מזון שמאפשר לכלב לבצע את הפעולות שהוא רגיל לבצע באופן נוח ופשוט, וכן מרכיבים שיכולים לשמור על העור והפרווה שלו.

> הזמינו אקאנה בANIMAL SHOP

כיצד בוחרים את המזון הנכון לכלב

זה נכון ברמה העקרונית לקנות מזון אולטרא פרימיום בשביל לספק לכלב שלנו את הטוב ביותר. אך גם כאן, אנחנו צריכים לבדוק בדיוק מה המזון מכיל ועד כמה זה יכול להתאים לכלב שלנו. אנחנו צריכים לבדוק, אלו בעיות יש לו, באיזה גיל הוא, ועל פי זה, נוכל לבחור את סוג המזון שמתאים לו.

מן הסתם, אנחנו נקפיד גם לקנות לו מזון עם מרכיבים שהוא אוהב, בטעמים שמתאימים לו.