גז מזגן, או חומר קירור, משמש בתוך מזגן כדי לעזור לו לתפקד ועובד בתור נוזל קירור. גז הקירור מסייע בהוצאת האוויר החם מהיחידה הפנימית ומניע אותו סביב המערכת לקירור. ברוב הפעמים לא יהיה צורך במילוי גז באופן קבוע, אלא אם כן הייתה בעיה ביחידת המיזוג. דליפות זג למזגן מצריכות לרוב למילוי, כדי לשפר את פעילות המזגן. גז הקירור הוא מה שכולא את האוויר מבחוץ והופך אותו לאוויר קר. הוא נמצא בעיקר במצב גזי או נוזלי אשר סופג חום ומשמש לספק אוויר קריר. גז למזגן הוא אחד הדברים החשובים ביותר במזגן שכן הוא זה שיוצר את האוויר הקריר.

באיזו תדירות יש למלא גז מחדש?

רוב מערכות מיזוג האוויר יפעלו היטב על אותו נוזל קירור במשך 10 שנים בממוצע. אם המערכת נמצאת בשימוש מתמיד, ייתכן שיהיה צורך למלא את הגז מוקדם יותר. אם נעשה שימוש במזגן לעתים רחוקות או לא בתדירות גבוהה, ייתכן שהמילוי לא יצטרך להתרחש באותה תדירות. ברוב המקרים ייתכן שהמערכת לא תזדקק למילוי כלל. סביר להניח שמילוי חוזר יתרחש רק אם הייתה דליפת גז עם המערכת או כל בעיה גדולה אחרת. תחזוקה שוטפת של המזגן תסייע להבחין בבעיות אלו בשלב מוקדם ולטכנאי לטפל בהן לפני שיתעוררו בעיות גדולות.

איך אדע אם המזגן שלי זקוק לגז חדש?

חשוב שהמזגן יהיה מלא בכמות הנכונה של גז למזגן ביתי כדי לשמור על יעילותו. להלן הסימנים העיקריים שיש לשים לב אליהם כדי לדעת אם יש צורך בבדיקת מערכת הגז של המזגן:

אוויר חם – אם אוויר חם יוצא מהמערכת כאשר הוא אמור להיות קר אז זה סימן טוב שמפלס הקירור נמוך. דליפה עשויה להיות הסיבה העיקרית לכך שהמערכת מייצרת אוויר חם מכיוון שאין גז שיהפוך אותו לאוויר קריר.

קרח – אם יש הצטברות קרח על יחידת המיזוג אז הגז עשוי להיות מפולס נמוך. מהצטברות קרח על קווי הקירור ועד לכל מקום אחר במערכת, זהו סימן לדליפת גז.

חשבון חשמל גבוה יותר – אם חלה עלייה פתאומית בחשבון החשמל אז זה יכול להיות בגלל דליפת גז. ככל שיש פחות גז למזגן פירושו שהמערכת תצטרך לעבוד קשה יותר בהמרת האוויר החם יותר לאוויר קריר. זה מוביל לצריכה של יותר חשמל ואנרגיה.