בניית מודלים ארכיטקטוניים מהווה שלב חשוב בכל לימודי אדריכלות. אם קיבלתם בפעם הראשונה משימה של בניית מודל, אנו מתכבדים להגיש לכם מידע חשוב שיעזור לכם לאורך הדרך, החל בשלב הרעיון, דרך היישום וכלה בשיפורים שונים. 

אילו חומרים יכולים לשמש לצורך בניית מודלים ארכיטקטוניים

לצורך בניית מודלים ארכיטקטוניים תצטרכו להצטייד בחומרים שונים. כך לדוגמא קרטון ביצוע ולוחות קאפה. אלה הם ללא ספק היסודות והבסיס של מודל מוצלח ועמיד. במהלך הביצוע סביר להניח שתפיקו תועלת מסכיני חיתוך מקצועיים, טושים להדגשה וצבעים לצביעה. לא פחות חשוב להצטייד מראש בדבק איכותי. מאוד נוח ליישם אותו על המודל באמצעות אקדח דבק חם. 

איך להפוך את המודלים למרהיבים יותר 

לאחר שיש ברשותכם את כל החומרים הדרושים תוכלו להתחיל בבנייה. אולם מומלץ להפוך את המודלים למרהיבים יותר, בעזרת עזרים נוספים. בניית מודלים ארכיטקטוניים נועדה להמחיש את עיצוב המבנה בתוך קונספט של חיים ממשיים. כלומר, מאוד יעזור להצטייד בדמויות מיניאטוריות שתוכלו למקם בתוך המבנה או בסביבתו. אפשר להוסיף מכונית על הכביש הסמוך או בחניה. ניתן להוסיף מכונת כביסה, כלי מטבח, שולחנות אוכל וכיוצא בזה. תוכלו לעצב אפילו גינה, עם דשא, עצים וכדומה. 

איך ניתן לשאוב השראה לצורך בניית המודלים 

יתכן מאוד שלא פשוט עבורכם להתחיל את הבניה עצמה. אין ספק כי את הצעד המקדים של בניית מודלים ארכיטקטוניים אפשר להתחיל עם מקורות השראה שונים. מקורות ההשראה יכולים להגיע מסביבתכם הקרובה, מבנים שראיתם בארץ או דגמים שבנו אדריכלים מנוסים שנחשפתם אליהם. תוכלו לחפש מבנים מרשימים ומפוארים בצילומי תקריב או צילומים ממרחק, ויש שפע עצום ברחבי האינטרנט. מומלץ לשרטט רעיונות ורק לאחר מכן, להמשיך בביצוע עצמו. מידע נוסף באתר https://www.ridm.co.il/