אופני שטח מתוכננים מתוך מחשבה על שטח קשוח ושטח. הם בדרך כלל עמידים יותר ויש להם תכונות כמו צמיגים מנומרים, מערכות מתלים ומסגרות בשרניות שהופכות אותם לפחות רגישים לנזק מאשר אופני כביש.

אופני כביש מיועדים לכביש, עם צמיגים חלקים ועיצוב מלוטש. הם בדרך כלל קלים ומהירים יותר מאופני שטח. אופני כביש הם סוג של אופניים המיועדים לשימוש בכבישים. אופני שטח, לעומת זאת, מיועדים לרכיבת שטח. ניתן להשתמש באופני שטח במגוון תנאים ושטחים, בעוד שאופני כביש מיועדים רק לרכיבה על כבישים. אופני כביש בדרך כלל יקרים יותר מאופני שטח.

מגוון אפשרויות, כולל אופני שיכוך מלא תמצאו בחנות אופניים קוברה בורדו >>>

אופני שטח או אופני כביש – מה שצריך לדעת

הרבה אנשים מבולבלים לעתים קרובות לגבי סוג האופניים שהם צריכים לקנות. הסיבה לכך היא שיש מגוון סוגים שונים והטרמינולוגיה יכולה להיות מבלבלת.

אופני שטח מיועדים לשטח קשה ובעלי עיצוב קשוח יותר. הם נוטים להיות כבדים יותר, בעלי הילוכים נמוכים יותר ופחות מתלים מאשר אופני כביש.

סוג האופניים שאתה רוכב עליו הוא החלטה חשובה. ישנם יתרונות וחסרונות לשני סוגי האופניים. לאופני שטח יש יתרונות רבים על פני אופני כביש, כמו יכולת לנסוע בכל שטח ולא לדאוג לתנועה. עם זאת, הם נוטים להיות כבדים יותר ופחות ניתנים לתמרון, מה שאומר שהם טובים יותר לרוכבים מנוסים או לאלה שלא מתכננים להיכנס לפקקים לעתים קרובות.

אופני כביש קלים יותר, ניתנים לתמרון וקלים יותר לרכיבה בפקק. הם גם דורשים פחות תחזוקה מאשר אופני שטח. בגלל גורמים אלה, אנשים רבים בוחרים באופני כביש על פני אופני שטח למרות שהם עשויים להיות יקרים יותר מראש.

נקודות חשובות נוספות בעניין ההבדלים

אופני שטח קשיחים ועמידים יותר. הם יכולים לשמש במגוון שטחים והם עשויים לסוגים שונים של רכיבה כולל עפר, חול, בוץ, שלג ושבילי שטח. אופני כביש קלים ומהירים יותר. יש להם פחות מהלך מתלים אבל יכולים להתמודד עם מהירויות גבוהות על משטחים חלקים. אופני שטח מיועדים לשטח קשה יותר. הם בדרך כלל קלים יותר ופחות יקרים מאופני כביש.