פחד קהל/במה

זו לא בושה להודות שרבים מאיתנו חובים לחץ כאשר עליהם לעמוד ולדבר על נושא מסויים אל מול קהל של צופים פרונטלי או לייב. זה לגמרי נכון שהדבר אינדיבידואלי וכל אחד חווה רמות אחרות של לחץ ובנוסף מתמודד עם הדבר בצורה שונה, איך אין ספק שהדבר הזה קיים והחיים מובילים אותנו לסיטואציות שבהם אין לנו ברירה אלה לעמוד מול כולם ולשאת דברים. במסגרת עבודה, נאום או ברכה חמה ליום הולדת זה לא משנה מה הרקע לכך אך לעמוד ולדבר מול קהל יכול להגיע לכל אחד.

איך אפשר להתמודד עם זה ?

בדיוק בשביל ללמוד כיצד מתמודדים עם הלחץ או תחושת חוסר ביטחון בדיבור מול קהל וכיצד לעשות את זה נכון מומלץ מאוד לעשות קורס לדיבור מול קהל. ישנם חברות שיכולות במספר שיעורים קצר לתת לכם את הבסיס והרקע לדיבור מול קהל. השיעורים לוקחים רק מספר שבועות בלבד וישנן חברות שאפשר לפרוס את הקורס בצורה גמישה ונוחה הן מבחינת תשלום והן מבחינת שעות וימי לימוד כך שלא תפריע לכם בשגרת יומכם ותוכלו להמשיך בשגרה כרגיל, אז הקורס לא שואב יותר מידי זמן אך כן חשוב לתרגל בבית את הדברים אשר נלמדים בקורס כפי שמצופה מכל תלמיד בכל קורס.

למה זה חשוב?

גם אם אין זה דבר שאנו עושים לרוב ומעטים המקרים שיוצא לנו לדבר או לנאום בפני קהל הקרוס הוא לגמרי חשוב מכמה סיבות: תורם רבות לביטחון העצמי, משפר את יכולות ההטבתאות שלך בעל פה, הופך אותך לטיפוס חברתי יותר ופחות ביישן ומופנם וכמובן משפר פלאים את החרדה והלחץ אשר עלולים להגיע בעקבות דיבור מול קהל.