כשתינוק חדש נכנס למשפחה, מדובר תמיד בדבר מרגש וקסום. יחד עם ההתרגשות והציפייה, ההורים לעתיד דואגים להכנת הבית עם על הציוד הדרוש לתינוק כמו עגלה, כיסא בטיחות לרכב, אמבטיה, עריסה לתינוק ומשטח החתלה. משטחי החתלה לתינוקות הם משטחים ייעודיים המשמשים להחלפת טיטולים, החלפת בגדים ועוד.

כיוון שהחלפות הטיטולים לתינוק מתרחשות מספר פעמים ביום, חשוב לבחור את משטח ההחתלה הטוב ביותר עבורו וגם עבורכם ההורים. הנה כמה פרמטרים מהותיים שכדאי לקחת בחשבון לפני רכישת משטח שכזה:

נוחות וביטחון

נוחות החלפת הטיטול חשובה לתינוק וגם להורה, ולכן מומלץ לבחור משטח החתלה המרופד בכרית עבה ורכה עליה ניתן להניח את התינוק בבטחה. הכרית צריכה לתחום את התינוק מכל הצדדים, אך גם לאפשר מספיק מרחב תמרון בזמן החלפת הטיטול והזזת התינוק בזמן הפעולה. כדי שגם להורה יהיה נוח, כדאי להעדיף משטח החתלה המגיע על גבי מעמד גבוה ויציב כך שההורה לא יצטרך להתכופף בזמן החלפת הטיטול.

פרקטיות

נוסף על נוחות וביטחון, משטח ההחתלה צריך להיות כמה שיותר פרקטי עבור ההורים. בזמן החלפת הטיטול יש צורך שיהיו בהישג יד טיטול חדש ונקי, משחת החתלה, מגבונים, בגדים להחלפה, חיתולי בד ופריטים נוספים. משום כך רצוי לבחור משטח החתלה המגיע עם מדפים או תאי אחסון גדולים, כדי שניתן יהיה לאחסן בהם את כל האלמנטים הנחוצים בזמן החלפת הטיטול לתינוק.

עיצוב  

זהו פרמטר לא פחות חשוב, ולכן יש לקחת גם אותו בחשבון בזמן בחירת משטח החתלה לתינוקות. כדי שחדר התינוקות יהיה נעים ומזמין עבור התינוק יש לבחור פריטי ריהוט נוחים, בטוחים, פרקטיים וגם מעוצבים שיוסיפו ייחודיות ויופי לחלל. בלינק https://www.baby-lee.co.il/trendyroom ניתן לקבל השראה לעיצוב חדר תינוקות טרנדי ומיוחד.