עברתם פעם ברחוב ביתכם, וריח חזק של ביוב עלה והיכה באפכם, ושאלתם את עצמיכם מהיכן עולה הריח הרי הבור סגור? התשובה לכך היא, שהריח עלול לדלוף בשל סתימה הקיימת במערכת הביוב, או בשל שהמכסה שבור או שאינו אטום, ולעיתים זה בגלל שהחיבורים וחלקי הצנרת של הביוב ישנים ועשויים מחומרי גלם עייפים. 

כיצד אנו מגיבים לתרחיש שכזה? אולי זה מפתיע ואולי לא, אך מסתבר שרבים בוחרים להתעלם מזה, ובפרט במקרה שהריח נעלם מדי פעם. אך כדאי לדעת, שהעניין הזה הוא ליקוי תברואתי, שכן הריח המצחין עלול להכיל חיידקים וגזים רעילים, (ובהיסטוריה ישנם אינספור מקרים של מחלות שפרצו בשל ביוב קלוקל, כמחלת החולירע המפורסמת וכמחלת הפוליו שהתפשטה ב-2013), ועל כן מומלץ לשכור באופן מידי שירותי חברה המתעסקת בביוב כמו ביובית שאיבות אקספרס, כדי שתאתר את התקלה ותתקנה בהקדם, 

ריח רע בתוך הבית

לעיתים אנו יכולים להיתקל בסיטואציה דומה בתוך ביתנו. אדי ריחות מצחינים של ביוב העולים מאזור הכיור והצנרת הביתית. וכמו בדוגמה הקודמת, גם במקרה הזה אסור להתעלם! ריחות אלו – מהווים סכנה בריאותית, ובפרט כאשר מתפתחת רטיבות באזור, שכן הרטיבות מהווה כר פורה לדגירת וריבוי החיידקים. על כן, כדאי מאוד להזמין במהירות האפשרית חברה מקצועית המעניקה שירותי ביובית במרכז, שתאתר את התקלה ותפתור אותה. 

כיצד חברת הביוב תבצע את העבודה?

כיצד חברת הביוב תבצע את העבודה? כשלב מקדים לעבודה, היא בודקת את ההשלכות המקצועניות של פני השטח. בשלב הזה, נלקחים הנתונים השונים של המקרה, כמו סוג האדמה הצנרת וסיבת הנזק ועוד, ועל פי זה מתוכננת העבודה. לאחר שלב זה, מגיעה העבודה עצמה. במהלכה יבצעו הפועלים את התיקון הנדרש: פתיחת סתימות, שאיבת ביוב, הנחת קווי ביוב חדשים, ואף אחזקת קווי ביוב בצורה שוטפת. 

חשוב לדעת: לא לכול חברת ביוב יש את אנשי המקצוע והציוד המתאימים לכול בעיות הביוב. לכן בחרו בחברה שמתמחה בסוג הטיפול הנצרך לכם, ואף תעניק אחריות על כך, וזה בכדי שהבעיה לא תחזור יותר.