אחת הרכישות המשמעותיות ביותר עבור חדר ילדים, היא רכישה של מיטה. לא רק בגלל אופי השימוש שעושים בה ובגלל עצם העובדה שהיא אמורה לשרת את הילד לאורך זמן, אלא גם בגלל היבטים נוספים, כולל היבטים בריאותיים, בטיחותיים, וכן בגלל העובדה שהיא עומדת בבסיס החדר ומשפיעה על העיצוב שלו. 

אנחנו יכולים למצוא סוגים ודוגמאות שונים של מיטות ילדים. החל ממיטת יחיד, מיטת קומותיים, מיטת נוער, מיטה וחצי, מיטה שהיא ספה ועוד. כל אחת מהדוגמאות השונות, יכולות לשרת את הילד שלנו על פי הצרכים שלו, בין אם זה בהתאם לגיל, מבנה גוף, וכן בהתאם לעיצוב וסגנון החדר. אנחנו צריכים לדעת לחבר בין האופציות השונות, לבין הצרכים של ילד והתנאים של החדר. 

לשמחתנו, אנחנו יכולים למצוא הרבה מאוד מידע לא רק על מיטות עבור חדרי ילדים, אלא גם כיצד לקנות את המיטה הנכונה, מה הם בדיוק הפרמטרים לכך, איך אנחנו צריכים לבחור את המקום ממנו נרצה לרכוש את המיטה וכן היבטים אחרים שיכולים להשפיע עלינו. 

כיצד עושים את זה בצורה נכונה?

ראשית, אנחנו נקנה מיטה שתשרת את הילד שלנו על פי הגיל ומבנה הגוף שלו. לכן, אם מדובר בילד קטן, אנחנו צריכים לקחת בחשבון, שזו תהיה קנייה זמנית, סביר להניח שאחרי זמן מה, נצטרך לרכוש לו מיטה אחרת, מתאימה יותר לגיל שלו. 

שנית, חשוב להקפיד על היבטים של בריאות ובטיחות. כלומר, היבטים שיאפשרו לו לישון על המיטה בצורה נוחה ובטוח, וכן שהוא לא יוכל ליפול ממנ. 

שלישית, אנחנו צריכים לרכוש לו מיטה אשר תשרת אותו לאורך זמן ולכן החומרים מהם היא עשויה, צריכים להיות חזקים, עמידים ואמינים לדעתנו.