הילד כבר הגיע לגיל שמונה, ותופעת הרטבות הלילה עודה נמשכת? למעשה גיל חמש הוא הגיל הקובע. כיוון שעד גיל חמש גוף הילד עדיין מתפתח והוא ממשיך לרכוש יכולות ומסוגלות. ולכן כל עוד לא מלאו לילד חמש שנים ההרטבה עדיין לא נחשבת לבעייתית. אבל כאשר מדובר על ילד בוגר יותר מגיל חמש ההרטבה מוגדרת כבעיה של ממש וחשוב למצוא לה פתרון. וזה אומר שאם יש לכם ילד בן 8 שעדיין מרטיב בלילות כדאי לפנות לטיפול.

ד"ר קובי שגיא – מתי נדע כי הגיע הזמן לטפל?

ד"ר קובי שגיא מציע מענה מיוחד למקרים של ילדים בגילאים שונים אשר מתמודדים עם הרטבות. מדובר על טיפול חדשני אשר מורכב משני חלקים עיקריים. החלק הראשון הוא הטיפול ההתנהגותי – קוגניטיבי. חלק זו פונה לחלק המודע של הילד ולשכלו. והוא חותר להוביל אותו למסקנה כי יש לו את היכולת ואת הכלים לשלוט על גופו ועל סוגריו והוא יכול לקום בכל בוקר יבש. החלק השני של הטיפול הוא המכשיר המתקדם. מדובר על כלי ייחודי שמורכב מסדינית בעלת חיישנית ויחידת התרעה. כאשר הילד מתחיל להטיל שתן באופן לא רצוני המכשיר יצלצל ויעיר אותו. יש מקרים בהם הילד יצליח להתאפק כתוצאה מהצלצול. במקרים אחרים הוא יתעורר ויקום לשירותים. ויש מקרים שהצלצול יעיר את ההורים שהם אלו שיפנו להעיר את הילד וייקחו אותו לשירותים.

הנחיה מפורטת להורים על ידי ד"ר טל שגיא

היות והטיפול מצריך שיתוף פעולה הדוק של ההורים חשוב מאוד כי הם יקבלו הנחיות מדויקות לפעילות נכונה מול הילד. ואכן, אצל ד"ר קובי שגיא ההורים הם חלק מההליך הטיפולי. הם מקבלים הנחיות, לומדים כיצד עליהם להגיב ואיך לחזק את הילד ולעודד אותו בתהליך החשוב אותו הוא עובר בשלב זה של החיים שלו.

האם מומלץ לפנות לטיפול?

במידה ויש לכם ילד בגיל שמונה והוא עדיין מרטיב בלילות – לכל הדעות הגיע הזמן לטפל בעניין. כן, חבל על כל לילה של תסכול וחוסר נוחות. באמצעות שיטת ד"ר קובי שגיא ניתן לפתור את העניין במהירות!