כריכה היא ההתרשמות הראשונית של הקורא עם הספר שלכם. לכן, חשוב להבין איזה סוג של עיצוב יכול למשוך את הקוראים ולהגדיל את הסיכוי שהן יקנו את הספר שלכם. איך עושים את זה?

התאימו את הכריכה לז'אנר

סגנון העיצוב של הכריכה צריך להתאים לקהל היעד. כך למשל, כריכה של ספר ילדים צריכה להיות נאיבית, במידה מתאימה לגיל היעד. כריכה של רומן רומנטי צריכה לרמוז בעדינות על מה שמתרחש בפנים, אבל גם להיות מעוצבת באופן אסתטי וכן הלאה.

> קראו גם על תהליך עימוד ספר

מסר ברור 

הכריכה צריכה להעביר באופן ברור ככל הניתן את הנושא ואת האווירה של הספר. עם כמה שפחות התחכמויות, מיעוט דימויים ומסר ברור.

מינימליזם

כריכה צריכה להעביר מסר מורכב באמצעות דימוי חזותי ולכן, הדימוי החזותי צריך להיות פשוט וברור, כדי לספק מסר קל להבנה. הקפידו על מעט פרטים באיור, או עיצוב הכריכה, רקע שמבליט את הדימויים העיקריים ושילוב צבעים נכון.

שם הספר

כותרת, או שם הספר צריך להופיע על הכריכה באותיות בולטות, אבל הוא גם צריך להיות מעניין, מסקרן ומושך. רק זכרו לא להתבלבל – הקפידו לבחור שם שמספק רמיזה מספיק ברורה על מה שקורה בפנים.

בחירת פונטים

הכותרת של הספר צריכה להיות בנויה מפונט מתאים לאופי הספר ועיצוב הכריכה. כאן מומלץ במיוחד להיעזר באנשי גרפיקה מקצועיים, שיש להם גישה למגוון פונטים מיוחדים לספרים ויודעים איך להתאים לכריכת הספר שלכם את הפונט הנכון.

לסיכום, עיצוב כריכה לספר הוא מהלך חשוב, שיש לו השפעה גדולה על סיכויי ההצלחה של הספר. לכן, הקפידו להיעזר באנשי מקצוע, שמכירים היטב את התחום ויודעים מהו עיצוב מנצח לכריכה של הספר שלכם.