אם יש לך רכב ישן מאוד בחצר ואינך מצליח למצוא לו קונה, כדאי לך להכיר אותי, קונה רכבים לפירוק. מעבר לכך, ישנם מקרים רבים בהם שוויו של רכב ישן המשמש לנסיעה נמוך משמעותית מהסכום אותו תוכל לקבל בעבור מכירת הרכב לפירוק. מצב זה קורה בעיקר כאשר מדובר ברכב ישן מאוד אשר לוקה בסיכון גבוה לתקלות חמורות בחלקיו השונים ובעיקר במנוע.

מה זה מכירת רכבים לפירוק

מכירת רכבים לפירוק הינה מכירת הרכב לצורך מחזור. בתהליך פירוק רכבים יפורקו מין הרכב כל חלקיו שיכולים לשמש בתור חלקי חילוף לרכבים אחרים לצורך מכירתם למוסכים ובסוף התהליך תימכר שלדת הרכב לסוחרי מתכות לצורך התכת שלדת הרכב ומחזורה, בעיקר לתעשיית הבניין אך גם לתעשיות נוספות.

כיצד מתבצע תהליך מכירת הרכב לפירוק

כאשר בחרת למכור את רכבך לפירוק יש לבצע כמה פעולות בירוקרטיות, סקר שוק ועסקה אחת. ראשית יש לגשת למשרד הרישוי עם אסמכתא שהנך הבעלים החוקי של הרכב. במשרד הרישוי תתבקש למלא טופס לצורך ביטול רישום הרכב. לאחר ביצוע פעולה זו לא תקבל דרישות תשלום נוספות לרישוי הרכב ובנוסף, במידה ותקופת רישוי הרכב המשולמת עוד לא נגמרה תוכל לקבל החזר כספי. בעת מכירת הרכב לפירוק  אצל קונה רכבים לפרוק בחיפה או כל עיר אחרת יש לחתום על עסקה, ולקבוע את התשלום. במידה ולרכבך אין טסט בתוקף או שאינו יכול לעלות על הכביש מסיבות אחרות, יש לקבוע את מימון ההובלה של הרכב למגרש הפירוק.

כמה ניתן להרוויח ממכירת הרכב לפירוק

שוויו של רכב הנמכר לפירוק נקבע על פי כמה גורמים. מצב הרכב והחלקים התקינים שבו הניתנים למכירה עתידית, דגם הרכב ושנת ייצורו. המחירים למכירת רכבים לפירוק יכולים להגיע לכמה אלפי שקלים. יש לציין שמכירת הרכב לפירוק יכולה למנוע מצב של קבלת דוחות כספיים במקרה והרכב מושאר ברחוב למשך זמן רב ולמנוע גם את עלויות הגרירה. בנוסף ניתן בכך למנוע תשלומים של האגרות השונות במידה ואין כוונה לתקן את הרכב בעתיד או שישמש את אחד מבני המשפחה.