ברוב המכריע של המקרים רצפה של בית או של בית עסק לא תישאר במערומיה, אלא יהיה עליה סוג של חיפוי נוסף מלבד זה שהוא בגדר של הכרח. הבחירה בשטיח היא כזו אשר קיימת כבר זמן רב, עם בתים אשר היו מרופדים מקיר לקיר עם שטיחים כדי להעניק מקום שהוא הרבה יותר נעים וחמים, בעיקר באזורים שבהם החורף הוא רוב חודשי השנה. שטיחים מגיעים בכל מיני סוגים של גדלים ודוגמאות, כאשר שטיח יכול לעלות כמה מאות שקלים או כמה אלפי שקלים, תלוי באיכות של האריגה והחומר שממנו הוא עשוי, אבל יותר מכל אלה שטיח יוצר סוג של אמירה ומשמש בתור אלמנט שאיתו מעצבים את החלל.

סוגים רבים של שטיחים

הדבר שיכול לנחם או לבלבל אנשים בבואם אל חנות של שטיחים הוא המבחר הנדיב אשר הולך ומשתנה כל הזמן, לפי הטרנדים שמגיעים אל הארץ מכל העולם. ישנם השטיחים הקלאסיים שרואים בכל חנות כמעט, שטיח טלאים ולצידם ישנם השטיחים אשר מגיחים בטרנדים של דוגמאות שחולפים להם לאחר שנה או קצת יותר מכך.

המבחר הנדיב הזה של דוגמאות של שטיחים יכול להעניק לכל בית מראה שמשתלב בצורה נהדרת עם העיצוב הנבחר, ואפשר לראות שיש דגם של שטיחים שאגי עבים ומפנקים לצד שטיחים מודרניים שאף הם כוללים כמה דגמים עומדים במבחן הזמן וכאלה שמתחברים אל טרנד עכשווי כמו הדוגמא של בטון האהובה כל כך.

מה השטיח מספר לי

כאשר באים לחנות כמו https://saharacarpet.co.il/ על מנת לרכוש שטיח, יכולים די במהירות לראות האם אדם מתחבר אל דגם מסוים או לא. באופן די טבעי ישנה התלבטות בין שטיח אחד לאחר, אבל כמו פרשנות של תמונה, שטיח הוא יצירת אומנות שיכולים ליצור ממנה משמעות שונה בכל פעם ואצל כל אדם מחדש.

הסיפור שאותו מוצאים בדוגמא של השטיח הוא כזה שצריך להתכתב עם כל מה שקורא כרגע מבחינת העיצוב הקיים, ואולי אפילו לשדרג את העיצוב הזה עם נגיעות של צבע שמרימות את המראה הסופי למשהו הרבה יותר נכון עבור הבעלים של החלל.