יכול להיות שגם לכם יש כסף שנמצא ברשות המיסים? גם אם אינכם יודעים, התשובה לשאלה זו עשויה להיות חיובית. כן, שיטת חישוב המס בישראל מביאה למצב בו תושבים שלמו למס הכנסה סכומי כסף גבוהים ממה שהם מחויבים. במקרים כאלו הם יהיו זכאים לקבל החזר מס. מדובר על כסף ששייך לאזרח אך הלה צריך להגיש בקשה ולפעול כנדרש כדי להחזיר לעצמו את הכסף. פעמים מדובר על תהליך קל ופשוט של הגשת בקשה ומסמכים נוספים. אך יש מקרים רבים בהם התהליך מורכב יותר ועלול להתמשך על פי מן רב.

מי יוכל לבצע עבורי את הבדיקה?

רוצים לדעת מי זכאי להחזרי מס והאם יש לכם זכאות להחזר מס? תוכלו לפנות אל חברות המתמחות בתחום ספציפי זה ולהזמין בדיקה עבורכם. חברות מקצועיות מכירות את הנהלים של רשויות המס ויודעות כיצד לבצע את הבדיקה בצורה יסודית כדי לאתר את הכסף שלכם שאולי קיים ברשויות המס. החברה תבקש מכם פרטים שונים ובהתאם לכך היא תבצע את הבדיקה. במידה ומתברר כי יש לכם זכאות להחזר מס ניתן לבצע את התהליך באמצעות החברה וכך לקבל את הכסף שלכם בצורה מהירה ויעילה.

באילו מקרים עשויה להיות זכאות להחזר מס?

יש מקרים שונים בהם אזרחים עשויה להיות זכאות להחזר מס. מקרה ראשון ורווח מאוד הוא מקרי בו אדם עצמאי הפריש מיסים על ההכנסות שלו כחוק בהתאם לצפי הרווחים שלו. אך במציאות הרווחים שלו היו מופחתים. וזה אומר שהמקדמות שלו היו גבוהות ממה שהוא היה אמור לשלם בפועל. וזה אומר שהוא שילם סכום כסף שהוא אמור לקבל אותו חזרה. כדי לקבל את הכסף חזרה עליו להגיש בקשה כנדרש.

מקרה נוסף רווח הוא אישה ששבה לעבודה לאחר חופשת לידה. היות שהשינוי במצב המשפחתי משפיע גם על נקודות הזיכוי יש לוודא כי הסטטוס שלה עודכן, והמיסים שהיא מפרישה משכרה נקבעים בהתאם למצב החדש שלה. במידה והיא המשיכה לשלם את אותם סכומים כמו ששילמה לפני הלידה מסתבר כי תהיה לה זכאות לקבל החזר מס.

בכל מקרה חשוב לפנות אל חברה מקצועית כמו באתר https://taxref.co.il/ כדי לבצע בדיקה אמינה בדבר הזכאות.