מקובל לחשוב שחיסכון באנרגיה מתאים במיוחד במקום כמו ישראל ולכן יש מעט צורך בקניית מייבשי כביסה. הרי אם יש שמש למה צריך מתקן חשמלי לשם כך? המציאות מלמדת שישראלים אוהבים לכבס ולייבש אבל לא אוהבים להתעסק בזה יותר מדי. הראיה היא לא רק הפופולריות של המכונות אלא גם במכבסות שנותנות שירותי כביסה מידיים ונוחים גם למשפחות ולא רק ליחידים או זוגות שמעדיפים שירות כזה במקום לבזבז זמן. משום כך המייבשים ממלאים פונקציה חשובה ואהודה גם בישראל למרות השמש הקופחת כמעט כל ימות השנה.

למה מייבש כביסה נחוץ כל כך?

הצורך בייבוש כביסה מיידי כדי לספק את הצרכים של כל בני הבית הוא גדול ועל זה יכול לענות רק מייבשה כביסה משום שלא תמיד אפשר לקבל בתוך יממה את הכביסה עצמה. כשמוסיפים לזה את המקום המוגבל לתליית כביסה בבתים ישראליים ממוצעי שטח אפשר להבין למה אפשר לוותר על השטחים היקרים שמיועדים לייבוש כביסה. מתברר שמייבש חוסך את כל הזמן היקר שמקדישים לתליית כביסה. לדחוף למיייבש, ללחוץ על כפתור וזהו. לא מחכים יותר מדי. כמו כן, רצוי לזכור שישראל היא מדינה שיש בה חורף וחודשים קרים ובהם נחוץ מאוד להשתמש במייבש.

גיהוץ מכונה

יתרון נוסף מתגלה באופן מפתיע משום שטכנית, הכביסה שמתייבשת בחום רב פשוט מתגהצים לרוב בעצמם וכשמקפלים אותם הם נראים מצוין. כך שגם גיהוץ רב נחסך בכל כביסה ומי שמתעצל לגהץ פשוט מקבל אותה מוכנה ישר למדף. דבר נוסף הוא השמירה על הצבע של הכביסה משום שהשמש גורמת לדהייתה ובכך מקצרת את חיי הבגדים גורמת לבלאי מואץ. למי שאכפת לו ממצב הבגדים בוודאי כדאי להשתמש בזה.

 

נכתב בשיתוף קרייזמן מוצרי חשמל