כשאנחנו חושבים על בטון, בדרך כלל המחשבה שלנו היא, שמדובר בחומר שאי אפשר לגעת בו, אי אפשר לשנות אותו, אי אפשר לשבור אותו. אם אנחנו רוצים לבצע איזה שינוי, אז עלינו להביא ציוד כבד שיאפשר לנו להרוס אותו. אחרת לא נוכל לעשות איתו שום דבר. 

אך זה לא מדויק, שכן אנחנו יודעים שיש לא מעט כלים היום שמאפשרים לנו לבצע פעולות שונות עם בטון, גם מבלי להרוס את כולו, מבלי לשנות אותו לגמרי כמו כלי ניסור וקידוח בטון. למשל, באמצעות מסורים ומקדחים מתאימים, הרי שאנחנו יכולים לשנות את המבנה והגודל שלו. אנחנו יכולים לנסר בטון ולחצות אותו לשניים, כפי שלמשל נהוג לעשות אם רוצים להתקין תשתית מסוימת, וכן, אנחנו יכולים לקדוח בבטון, בשביל לעשות בו חור ולהכניס בתוכו צינורות או כל דבר אחר. 

כמובן שתהליך העבודה הזה חייב להתבצע בצורה מבוקרת, הוא חייב להתבצע על ידי אנשי מקצוע, ואנחנו חייבים לעשות אותו באופן כזה שישרת את המטרה שלנו, אך מעבר לזה גם יאפשר לנו לעבוד בצורה נקייה, בצורה מסודרת ובטוחה. 

כיצד מבצעים עבודות ניסור וקידוח בבטון

לפני שאנחנו מתחילים בעבודה, עלינו לבדוק היטב את המקום, לדעת איפה אנחנו רוצים לנסר, איפה אנחנו רוצים לקדוח וכיצד אנחנו רוצים לעשות את זה. רצוי מאוד, להרחיק מהמקום כל דבר שלא אמור להיות בו וכן אנשים שלא אמורים להיות בקרבת מקום. כל דבר שאיננו קשור, עלול להפריע לנו בתהליך העבודה. 

מעבר לכך, הרי שאנחנו צריכים להחזיק בצורה בטוחה וחזקה את המסור או את המקדח, וכן אנחנו צריכים להגן על עצמנו היטב, בשביל שלא נצטרך להתמודד עם שבבים ורסיסים שניתזים לכל עבר. 

> קראו עוד בנושא ניסור וקידוח בטון