חשבון בנק משותף יכול לתרום לזוגיות ולהתנהלות הפיננסית במשפחה אך יכול גם לגרום לצרות ומריבות חמורות מאוד ולכן חשוב מאוד לדעת מתי כדאי לבצע את איחוד החשבונות, האם בכלל כדאי לעשות את זה ואם כן כיצד להתנהל בחשבון המשותף.

מהו חשבון בנק משותף?

מדובר בחשבון בנק שבו הזוג הנשוי מנהלים את משק הבית ביחד מחשבון בנק אחד משותף. אל החשבון המשותף נכנסים המשכורות של 2 בני הזוג ומצד שני כל הורדות הבית, ההוצאות הפרטיות של 2 בני הזוג והוצאות הילדים – הכול יורד מאותו חשבון אליו נכנסות המשכורות – בקיצור איחוד חשבונות בנק לחשבון משותף.

מדוע כדאי להתנהל עם חשבון משותף?

מתי לא כדאי לאחד חשבונות בנק?

במידה ואחד הצדדים סוחב בעיות משפטיות בעניין המצב הכלכלי או התנהלות בחשבון הפרטי או אם יש לו בעיה בדירוג האשראי מהשנים האחרונות שעדיין לא נעלם מהרישומים של חברות האשראי והבנקים עדיף לשמור על חשבון נפרד מבן הזוג שמתנהל בצורה תקינה. כמו כן כאשר יש עסק עצמאי לאחד מבני הזוג עדיף להתנהל בו בחשבון נפרד לעסק מהחשבון המשותף שבו מתנהלת כלכלת הבית ופשוט להעביר סכום מסוים כמשכורת מחשבון העסק אחת לחודש לחשבון המשותף.

לסיכום ולסיום

כאשר אנו עוסקים בנושא כמו זוגיות וכסף תמיד מומלץ להיוועץ עם איש מקצוע מומחה מהשורה הראשונה, המתמחה בייעוץ כלכלת משפחה, שידע לתת לכם את הפתרונות הטובים ביותר עבורכם.