אם אתם רק מתחילים לצייר בצבעי אקריליק זה יכול להיות מתסכל. כבני אדם בעולם המודרני אתם רגילים להשתמש בעטים כדוריים חדים וברורים. מאוד קל לכתוב בהם והדיו לא בורח לשום מקום.

אולם כשאתם מחזיקים מכחול בפרט עם צבעי אקריליק, הצבעים נוזלים לכל עבר ונראה שאתם מאבדים שליטה על היצירה שאתם רוצים ליצור. 

הזווית הנכונה של המכחול וכיוון המגע עם הלוח יקבע במידה רבה כמה דיו ישפך ולאיזה כיוון, השורה התחתונה היא שזה מצריך תרגול עד שאתם לומדים איך לעבוד עם הצבעים האלו.

בנוסף, יש עוד כמה דברים שכדאי ללמוד כדי לא לעשות שגיאות עם המכחול ולשמור על הציוד היקר שלכם לאורך ימים. 

אז איך משתמשים נכון בצבעי אקריליק? המשיכו לקרוא כדי לדעת.

שימוש נכון בצבעי אקריליק:

שימוש בצבעי אקריליק מאפשר לכם לעשות יצירות אומנות גדולות. אם אתם יודעים להשתמש עם הצבעים בצורה נכונה זה לגמרי יכול להיות משנה משחק עבורכם ויש המון יצירות גדולות בעולם שנעשו עם הצבעים האלו.

אולם בהתחלה זה יכול להיות קצת מאתגר. בגלל זה אנחנו תמיד ממליצים על סדנה שתקצר לכם את הדרך וששם תתרגלו את המכחול.

כדי להשתמש נכון בצבעי אקריליק צריך להבין מה כל תנועה על המכחול גורמת לצבע שבראש המכחול. לחיצה הצידה גורמת לצבע להיות מרוכז ומדוקק כמו בעט כדורי. לחיצה באמצע גורמת לפס להתרחב ולצבע להתפשט לאורך הקו. 

כללים נוספים שיש להקפיד עליהם זה לשים את המכחול במים ברגע שסיימתם ואתם רוצים לעבור לצבע אחר. מכחול נקי הוא מאוד חשוב לציור שלכם כדי שחלילה לא יתערבו צבעים.כמו כן, חשוב להקפיד על שטיפה של המכחולים לאחר השימוש כדי שיחזיקו מעמד כמה שיותר זמן. למידע אודות צבעי פבאו