מעלון הוא צורך בסיסי ויומיומי עבור מי שזקוק למוצר הזה. מדובר על אנשים מוגבלים שזקוקים לפתרונות נגישות על מנת לאפשר להם תנועה בגמישות סבירה. כן, אדם שמתמודד עם לקות גופנית מגלה לא פעם כי החיים שלו אינם מאפשרים לו לבצע פעולות רבות. ואם הוא היה מורגל לתפקוד מלא הוא בהחלט מתמודד עם תסכול רב. לכן ובגלל סיבות רבות נוספות יש לתור אחר פתרונות מועילים ואחרי מענה מתאים שיאפשר לכל אחד וגם לנכה לעלות ולרדת במעלה גרם המדרגות.

 

העלות של המעלון

אין חולק על העובדה כי מעלון הוא אינו מוצר זול. הוא דורש השקעה משמעותית בעת הקניה, עלות נוספת בגין ההתקנה, וכן תחזוקה שוטפת מתקופה לתקופה לפי ההמלצה. אבל יש דברים שקשורים לחיים שלנו ולבריאות, והעלות של המוצר מקבלת מקום משני. כי מה שחשוב לנו זה הבריאות, ההרגשה הכללית והיכולת לנוע ולזוז בעצמנו בלי עזרה חיצונית ובלי להיות תלותיים בחסדי אחרים יותר מידי. העלויות של התקנת מעלון בהחלט גבוהות, אבל התוצאה של ההשקעה הזו מורגשת והיא מהווה בשורה של ממש עבור כל נכה ומוגבל באשר הוא.

 

התאמה, מקצועיות, איכות

חשוב לנו להבטיח כי המוצר בו אנו משקיעים אכן יענה על הצורך ויוכל לספק אותנו במהלך השימוש בו. לכן יש להתמצא היטב בתחום וללמוד את האפשרויות השונות שמוצעות בו. יש כיום מגוון מעלונים וסוגים שונים של פתרונות אשר חותרים להציע למוגבלים פתרונות נגישות. הפתרון המתאים והנכון ביותר הוא זה שמתאים לנתונים בשטח בו מתכננים להתקין את המעלון. כמו כן יש להתחשב בסוג המוגבלות ובחומרתה כדי לוודא כי המעלון אכן עונה על הצורך ומשרת את המוגבל בנוחות מקסימלית בהתאם למצבו וליכולות האישיות שלו.