בכל בית כנסת יש בימה. בימה היא מעין דלפק שממוקם במרכז בית הכנסת ומשמש להנחת ספר התורה בעת הקריאה בו. הבימה בנויה מעץ ובדרך כלל גם תואמת בעיצובה לשאר הרהיטים בבית הכנסת. 

על יד הבימה מונח ספסל שעליו יושב האדם שמחזיק את ספר התורה לאחר הקריאה וכן את הנוכחים בבית הכנסת אשר מעוניינים להיות קרובים לספר התורה בעת הקריאה. הבימה משמשת גם לצורך הכרזת הודעות חשובות לקראת התפילה, לאחר התפילה או לפני אירועים מיוחדים.

בימה בבית הכנסת – כל מה שרציתם לדעת עליה

כאמור, הבימה בבית הכנסת משמשת להנחת ספר התורה בעת הקריאה בו, אך היא גם משמשת כסוג של דוכן להכרזת הודעות חשובות בתחילת התפילה או בסיומה. כמו כן, יש בבימה גם תאים לאחסון אביזרים שונים כאשר אלה ממוקמים מתחת למשטח העליון שלה. 

בנוסף, מכיוון שהבימה ממוקמת במרכז בית הכנסת ומשמשת למטרה כה חשובה כמו הנחת ספר התורה, היא מחופה בכיסוי מרשים אשר עשוי מקטיפה עבה ומשובחת, והוא לא נופל ביופיו מהפרוכות שעל ארון הקודש ומהכיסוי שעל ספר התורה עצמו.

כיסויים לבימה לבית הכנסת

כיסויי הבימה מיוצרים מבד קטיפה בצבעים כהים כמו כחול, בורדו וכדומה, ועליהם רוקמים עיטורים וקישוטים שונים וכן הקדשות לזכות מי שתרם את הכיסוי ושילם עליה. הכיסוי מחפה את כל השטח העליון של הבימה וגולש מעט לצדדים.

את הכיסויים לבימה ניתן לרכוש בחנויות ייעודיות אשר מתמחות בייצור מוצרי יודאיקה מהסוג הזה. בחנות תוכלו למצוא מבחר גדול של כיסויים לבימה; בצבעים שונים, במידות שונות ותוכלו לבחור באילו עיטורים לקשט אותם ואיזה מלל לרקום עליהם. כמובן שניתן להזמין כיסויים לבימה במידות מותאמות אישית מכיוון שכל בימה הינה במידות שונות.