הגינה הפרטית שלנו יכולה להפוך למקום נפלא עבורנו, כאשר נחבר בה כדי להעביר זמן כיפי עם חברים, עם בני המשפחה, בני הזוג ואפילו לבד. כן, עם כוס תה חם מול הנוף הטבעי או העירוני שנקף מביתנו – החיים הופכים לוורודים יותר.

גינה יפה ומטופחת יכולה גם להיות מקום נפלא עבור אירועים קטנים והיא תשמש מקום כיפי לאירוח חברים ובני משפחה. לשם כך דרוש תכנון ועיצוב נכון של המרחב החיצוני. אבל איך באמת מעצבים ומסדרים את הגינה? וכיצד בוחרים את המומחים? מדריך קצר ויעיל בהמשך.

מי שתמיד חלם על גינת ירק פרטית, על חצר מעוצבת, אדניות מושלמות, מערכת טפטפות חסכנית וצמחים שיקנו פרטיות ויופי למרחב – כדאי שיתחיל לתכנן ולעצב את הגינה שלו באמצעות המומחים. כיום, ישנן לא מעט חברות גינון המתמחות בעיצוב גינות פרטיות שיתאימו את המרחב החיצוני לחלום שלכם, ויספקו עצים, צמחים ושתילים בהתאמה לאקלים הארץ ישראל. המומחים יתקינו ויתכננו עבורכם מערכת השקיה איכותית, יספקו תאורה נכונה שתאיר על השטח החיצוני ויתאימו אלמנטים דקורטיביים שיתרמו המון למראה החיצוני של המבנה.

כיצד מתחילים לתכנן גינות?

אם אתם רוצים לעצב את המרחב הפרטי החיצוני שלכם, רצוי לפני הכול להבין מה בדיוק תרצו שיהיה בגינה שלכם. האם תרצו צמחיה עבותה או אדניות מעוצבות שיתחמו את המרחב? האם תרצו גם מרחב בו צמחייה פראית וגדרות מלאות צמחייה? או פינות זן עם עיצוב מינימלי? בכול מקרה, כדאי לתכנן נכון – מומלץ לקבל השראה ממגזינים בנושא עיצוב ותמונות של גינות פרטיות שקיימות באלפים באינטרנט.

ערכו הכרות עם סגנונות גינון נפוצים

חשוב לדעת כי בארץ ישראל ישנם צמחים עצים ופרחים שנחשבים סתגלנים ומתאימים למזג האוויר הים תיכוני. בכך למשל, אפשר להבחין בלא מעט עצי פירות הדר שנמצאים בכל חלקי הארץ, כמו גם בשיחי וורדים, בגינות בהן עשבי תיבול וגינות ירק עם עגבניות, דלועים ושאר ירקות. באירופה למשל, תמצאו גינות בהן צמחים שזקוקים למזג אוויר קריר יותר כמו טוליפים, עצי ערמונים וערוגות פטריות, כמו גם גינות בהן ירקות שורש שמשגשגות בארצות הקור. לכן התאמה של הגינה למזג האוויר הים תיכוני, חשובה.

בצעו תכנון נכון של התקציב שלכם

כול מרחב חיצוני שעובדים בו, דורש תקציב ראוי. זאת עבור מערכות השקיה, אדניות, קנייה של עצים ושתילים וכמובן השירות הראשוני של עיצוב הגינה, ולאחר מכן תחזוקה שוטפת של המרחב. עם זאת, במידה ותרצו אתם להמשיך לטפח את המחרב החיצוני – ניתן לחסוך משמעותית בעלויות ולשלם רק על התכנון גינה פרטית והעיצוב כמו גם הבנייה הראשונית של הגינה.

 

הבינו מה יוסיף חן לגינה

גינות ים תיכוניות אינן מסתכמות רק בצמחייה, אלא שמוטיבים כמו תאורה לגינה, פסלונים, שבילים, ושאר אלמנטים: מוסיפים מאד למרחב. כיום ישנם בעלי בתים שמתכננים מזרקה בגינה, או באר מעוצבת. יש כאלה שיוסיפו בריכת דגים או מפל ואפילו יתקינו בריכת שכשוך עבור בריכה טבעית שניתן לטבול בה. היוועצו עם אנשי המקצוע למען התאמה נכונה.

הקפדה על עבודה בטיחותית

חשוב כי חברת הגינון שתשכרו תבע עבורכם עבודה בטיחותית. תחזוקה של הגינה והקמת אלמנטים חייבים להיות על פי כול נהלי הבטיחות, על מנת לאפשר מרחב בטוח ללא תאונות.

בחירת אנשי מקצוע טובים ומומלצים

לבסוף יש לבחור את אנשי המקצוע המומחים בבניית גינות, על מנת שאלה ייעצו לכם, יתכננו את המרחב בהתאם לתקציב הנתון, יספקו לכם גינה מושלמת שקל לתפעל , וכזאת אשר באמצעותה אפשר לחסוך מים, להנות מפירות וירקות אורגניים ולבלות בה זמן איכות עם כל מי שאוהבים!