לא מעט ישראלים מוצאים את עצמם בשנים האחרונות מחפשים נכסים להשקעה בענף הנדלן בחו"ל על פני ענף הנדל"ן בארץ. הסיבה לכך היא מאוד ברורה: בעוד שבארץ השקעה בנדל"ן היא יקרה וכן, לא תמיד מעניקה את התמורה הרצויה בגינה, הרי שבחו"ל ניתן להשקיע הרבה פחות מבחינה כלכלית בנכס ולקבל תמורה הרבה יותר גבוהה. אם אתם תוהים היכן כדאי לכם להשקיע בנכס בחו"ל, השקעה בנדל"ן ביוון היא ללא ספק הדבר האידאלי עבורכם.

מדוע דווקא השקעה בנדל"ן ביוון

בשנת 2009, התחולל משבר משמעותי ביוון, אשר פגע באופן מהותי מאוד בכלכלה ביוון. בשל עובדה זו, יוון נאלצה לקבל על עצמה תכנית קיצוצים וזאת בשל תוכנית סיוע שנבנתה עבורה והועברה לה על מנת שתחל בתהליך שיקום. במקביל, לא מעט קבלני בניין אשר החלו בבנייה של פרויקטים למגורים, מצאו את עצמם עם דירות ללא רוכשים מכיוון שהאוכלוסייה ביוון חששה לרכוש דירות. הדבר גרם לקבלני הבניין להוריד באופן משמעותי את מחיר הדירות על מנת שיהיו להם קונים. רכישת דירה ביוון כיום היא זולה באופן משמעותי מדירות המוצעות להשקעה בישראל. מלבד זאת, חשוב מאוד לדעת שבשל העובדה שמרבית תושבי יוון כיום חוששים לרכוש דירות בשל המשבר הכלכלי, הרי שציבור שוכרי הדירות ביוון גדל באופן משמעותי ועל כן, ניתן לרכוש דירה להשקעה ביוון מתוך ידיעה שתמצאו לה שוכרים תוך פרק זמן קצר, קראו בהרחבה בלינק זה.

כיצד עוסקים בנדל"ן ביוון

על אף שמדובר בו בהזדמנות שבהחלט כדאי ורצוי לנצל, הרי שלא מעט אנשים המעוניינים להשקיע בענף הנדל"ן מוצאים את עצמם חוששים לעשות את הצעד הזה וזאת מפני שמדובר בסופו של דבר בתהליך בירוקרטי, הדורש ידע בתחום הנדל"ן של יוון לרבות תחום המיסוי ועוד. אולם, ניתן לפתור את כל הבעיות ולבצע את ההשקעה בנדל"ן ביוון ללא חשש, כאשר בוחרים את האנשים הנכונים הבקיאים בתחום ההשקעות ביוון וניהול נכסים ביוון. אנשי מקצוע מעין אלה, יסייעו לכם באיתור הנכס הנכון והמתאים לכם, בהתנהלות מול כלל הבירוקרטיה הנדרשת בתהליך, במציאת שוכרים לנכס שלכם ועוד.