חדשות לבקרים, כולנו נחשפים למקרים של תאונות כתוצאה מנהיגה לא זהירה בקורקינטים חשמליים. בתור הורים, רבים מאיתנו חרדים לגבי הנושא אך לפעמים אין לנו ברירה ואנחנו רוכשים לילדים שלנו את המוצר הדי מסוכן הזה. חשוב להבין כי כתוצאה מאותם מקרים שקרו בשנים האחרונות, תאונות, פציעות קשות ואפילו אובדן בנפש, יש היום חוקים שכל רוכב קורקינט חשמלי חייב להכיר ולעמוד בהם. החוק הראשון או המקום שבו לנהגי הקורקינט מותר ליסוע. לרוכבי קורקינט אסור ליסוע על המדרכה, רק על הכביש ולכן הנסיעה חייבת להתבצע בצורה זהירה ומתונה. הסיבה לכך שהמשרד לבטיחות בדרכים הציע את החוק שעבר בכנסת, היא משום שהנסיעה על המדרכה מסכנת מאוד את הולכי הרגל ומעלה את הסיכוי לתאונות.

 

עוד כמה חוקים שכדאי להכיר

יש לנהוג אך ורק עם קסדה. בנוסף, יש להשתמש בשבילים המוצעים לרוכבי קורקינטים ואופניים חשמליים. רק למי שמלאו 16 שנים רשאי לרכוב על שני כלי הרכב הללו ואם יש מי שעובר על החוק, יכנס בעלות של 1,000 שח. על כל רוכב קורקינט או אופניים חשמליים חל איסור להרכיב אדם נוסף ולרכב אך ורק בצד ימין.

 

בנוסף חל איסור:

לסיכום, אם אתם רוצים להנות מהיתרונות של רכיבה על קורקינט ו/או אופניים חשמליים, הקפידו על החוקים, שמרו על חוקי התנועה, אל תסכנו את הנהגים והולכי הרגל כדי לשמור על הגוף של כולנו ולהפחית את מקרי התאונות בישראל.

 

לחצו כאן למעבר אל חנות קורקינטים חשמליים.