פוסט טראומה היא חוויה בה אדם חווה חוויה קשה, כל כך קשה, בה הוא הרגיש חסר אונים כל כך, עד שהזיכרון של האירוע משאיר 'צלקות בנפש'. זה יכול להיות קושי בניסיון לזכור מחדש את האירוע, זה יכול להיות כל מיני פלאשבקים או התנהגות לא רצונית של הגוף בסיטואציות כאלו ואחרות המזכירות במידה כזו או אחרת את האירוע. 

למשל, פוסט טראומה של בחורה שעברה אונס, חלילה, בסמטה ליד הבית, עלולה להרגיש תחושות של פוסט טראומה כאשר היא עוברת באותה הנקודה, לובשת את הבגדים שלבשה באותו האירוע או כאשר היא מנסה להיזכר ברצף האירועים שחלו לפני שאירע האירוע הקשה בעצמו. 

הניסיון הוא לתת מענה דרך האינטלקט ולא רק דרך החוויה הריגשית 

המוח הוא איבר מאוד מורכב. מצד אחד הוא מכיל את הרגשות שלנו. את התת מודע ואת הזיכרונות שלנו באופנים שאנחנו לא תמיד יודעים לתת להם שם. אבל, באותה המידה, אנחנו גם יודעים כי האינטלקט שלנו, של בני האדם, הוא באמת דבר יוצא דופן. אנחנו גם יודעים להגיד כי אנחנו יכולים להשפיע עליו על ידי עיבוד של הזיכרון וניסיון לתת לו פרשנות אחרת לא באופן ריגשי, כי אם על ידי האינטלקט עצמו ועל ידי מתן גירויים חיצוניים שיאפשרו למוח למצוא את דרכו חזרה. 

לאורך הטיפול המטרה היא לבצע שורה של פעולות שמייצרות גירוי בעיניים שעוזר לטפל בבעיה. המטרה היא ליצור גירוי לא כואב חלילה וכמובן שלא מזיק, כדי לעזור למוח למצוא את הדרך לעבד את הזיכרונות ולהביא מזור במידה זו או אחרת למטופל. 

מדובר בטיפול שכבר הוכח כיעיל וכפורץ דרך בתחומו. למידע נוסף ולקבלת עזרה אתם מוזמנים ליצור קשר.

אולי יעניין אותך גם טיפול פסיכולוגי בירושלים