הדברת טרמיטים בישראל היא אירוע נפוץ מאוד בגלל שהטרמיטים מתרבים כאן כמעט באין מפריע, אולם כשהם מגיעים לבית זה כבר סיפור אחר לגמרי. 

טרמיטים מחוללים נזק של ממש בכל מקום בנוי אליו הם מגיעים. הם ניזונים בעיקר מעץ מה שמעמיד את כל הרהיטים שלכם בבית בשאלה קיומית למדי. 

כמו כן, הם גם אכלנים גדולים. כלומר, הם לא מסתפקים בכמה שבבי עץ, הם אוכלים כמויות של עץ, הרבה יותר ממשקל הגוף שלהם דרך הגב. 

ואם זה לא מספיק הם גם מתרבים בקצב מסחרר כך שקן של טרמיטים יכולה לצרוך עשרות קילו של עץ במשך הזמן. מה שאומר שהם עוברים לפעמים לכל מיני רהיטים בבית כאשר אחד לא מספיק להם.

אז איך אפשר לזהות אותם ואיך מדבירים אותם? המשיכו לקרוא כדי לדעת.

כל מה שצריך לדעת על הדברת טרמיטים:

כדי לזהות את הנזק מוקדם, אתם צריכים לזהות ברהיטים חורים מאוד מאוד קטנים, כך שאם הרהיטים שלכם כהים, זה אכן כמעט בלתי אפשרי. 

אפשרות אחרת היא להיות ממש ממש בשקט ובלילה, לשמוע רעשים קלים של כרסום מתוך העץ. אם אתם שומעים כאלו רעשים, זה אכן טרמיטים ויש להזעיק מדביר בהקדם.

מה שלא נעים בכל התהליך הזה מעבר לנזק הגדול שהם גורמים זו העובדה שהטיפול בהם די קשה. כמעט אין קיצורי דרך. זו לא הדברה רגילה שפשוט שמים את החומר והולכים והטרמיטים מתים. המושבות של הטרמיטים בנויות בעומק האדמה בגלל העובדה שהם רגישים מאוד לאור ולכן, צריך להגיע עד למקום או לפחות קרוב ולשים שם כמות גדולה של רעל. 

אולי יעניין אותך גם הדברה נגד נמלים בבית