כאשר מדברים על רשלנות בהריון יהיה מדובר על מצב בו הרופא לא הצליח לאבחן כהלכה מצב רפואי מסוים אשר יכול להיות מסכן חיים או בעל השלכות משמעותיות על בריאות היולדת או התינוק. מצבים כאלה יכולים להיות רבים ולפיכך יהיה מומלץ לדעת מספר דוגמות נפוצות לרשלנות מסוג זה.

 

רעלת הריון – גורם מוביל למחלות ומוות

רעלת הריון זהו מצב בו הגוף איננו מתפקד כראוי וזאת עקב יתר לחץ דם. מצב כזה לא מאובחן במקרים מסוימים והוא עלול להוביל למוות ומצבים בריאותיים קשים בקרב היולדת והתינוק. לפיכך יהיה כדאי לכם להיות ערים לכך וזאת כדי שתוכלו לזהות מצב מעין זה במידת הצורך.

 

סוכרת הריון – מצב נפוץ בקרב נשים בהריון

בערך 9 אחוזים מהנשים בהריון סובלות ממצב בו הגוף לא מייצר מספיק אינסולין, דבר שגורם להצטברות של גלוקוז בדם. במידה ומזהים את הסוכרת בשלב הנכון אזי יהיה ניתן למנוע סיבוכים ובעיות כלשהן לתינוק. לצד זאת, חוסר אבחון עלול לגרום למצב בו התינוק ייוולד עם עודף משקל, כתפיים רחבות ויהיו גם קשיי לידה משמעותיים אשר עלולים להשפיע על החיים באופן קבוע.

 

היפוגליקמיה – מצב מסוכן במיוחד לאישה בהריון

במקרים בהם רמת הסוכר של האישה בהריון נמוכה מידי עלול להיווצר מצב בו התינוק ייוולד עם מומים או שייוולד מת. לפיכך יהיה חשוב לזהות מקרה של רמת סוכר נמוכה בשלב מוקדם ככל הניתן ולהציע טיפול מתאים על ידי הרופא המטפל.

במצבים בהם לא נעשה אבחון בשלב הנכון יהיה מדובר על רשלנות רפואית אשר יהיה ניתן לתבוע בגינה. לפיכך יהיה חשוב שתהיו ערים לנושא הזה וזאת על מנת שתוכלו לפעול בהתאם במידה והדבר נדרש.