כולנו רוצים להיכנס לכושר, להיות חזקים ובריאים ומה עשוי להיות טוב מלקבל הדרכה מקצועית בתחום?! לכן, מטבע הדברים כאשר אנו חושבים על לעשות את הצעד הראשון עם מאמן מקצועי, בהחלט מתעוררת וצפה השאלה כמה עולה מאמן כושר אישי שידריך אותנו לאורך כל הדרך. 

כאשר מנסים להשיב על השאלה, ניתן לבודד כמה מהמשתנים שעשויים לתת לנו אינדיקציה טובה ואומדן כמה צפוי לעלות לנו התענוג הנחשק. 

ראשית ישנם מספר פרמטרים אותם נדגיש ולאחר מכן נבדוק כיצד כל אחד מהם עשוי להשפיע על העניין:

  1. מיקום ההדרכה
  2. שעת ההדרכה
  3. משך זמן ההדרכה
  4. אופי ההדרכה
  5. איכות המדריך 

מיקום ההדרכה

מיקום ההדרכה עשוי להשפיע מאוד על המחיר אותו נשלם למאמן הכושר שיגיע להדריך אותנו וזאת משום שהדרכות המתבצעות רחוק מאזור ההדרכה הטבעי של המאמן יחויבו בעלות הגעה הכוללת בתוכה דלק, זמן בכביש וכו. אפשר לומר כי אימונים באוזרים מרוחקים עולים יותר. 

שעת ההדרכה

שעת ההדרכה עשויה להכריע במידה רבה מאוד האם יגבו מאתנו תשלום נוסף או שמא נוכל לקבל את התעריף הזול יותר. אנחנו מדברים כמובן על שעות העומס האופייניות לענף והן כידוע שעות הבוקר או שעות הערב בהן אנשים חוזרים מהעבודה. שעות אלו יהיו מתומחרות גבוה יותר משעות נוחות יותר ולמשל באמצע היום. 

משך זמן ההדרכה או אורך האימון

כאשר אנו מעוניינים להבין כמה עולה מאמן כושר חשוב לבדוק ולהסתכל גם על משך זמן ההדרכה. הכוונה בעצם היא לכמה זמן אורך כל אימון כושר אישי וכמובן שבדומה לכל הדרכה עם מורה פרטי ואפילו בדומה לנסיעה במונית, ככל שאנו צורכים את השירות לזמן ארוך יותר, כך המחיר יטפס ויעלה. 

אופי ההדרכה

אופי ההדרכה זה בעצם מה עושים באימון וישנה מוסכמה כי אימונים מפרכים וקשים יותר עבור המאמן, יתומחרו במחיר גבוה יותר. ההסבר לכך נעוץ בסיבה שהדרכה בה נדרש המאמן למשל לרוץ 10 קילומטר עם המתאמן שלו, היא הדרכה פשוט קשה יותר ולכן נהוג לתמחר שיעורים כאלה במחיר גבוה יותר.

איכות המדריך

איכות המדריך הוא פרמטר נוסף שיש להסתכל עליו בשקלול הסופי כאשר אנחנו רוצים לבדוק כמה עולה מאמן כושר והפרמטר מושפע מהניסיון המצטבר, מהוותק, מההשכלה ומאיכויות נוספות שעושות אותו מקצועי וטוב יותר בהדרכה.