התאמת מאוורר למשק בצורה יעילה

בחר מאוורר למשק המתאים לתנאים שבהם הוא יפעל, במחסה לבעלי החיים או בחממה.

מאווררים יוצרים את הלחץ הסטטי והזרימה של מערכת אוורור. בחר ממגוון מאווררים שמתאימים לצורך שלך ואז בחר על פי הקריטריונים הבאים:

  • כמות האוויר המועברת בלחץ סטטי הרצוי
  • יעילות אנרגטית (CFM / ואט)
  • איכות ועמידות הבנייה
  • איכות השירות של המוכר
  • עלות

גורמים חשובים שיש לקחת בחשבון כוללים את הלחץ הסטטי שבו יפעל המאוורר וסוג האביזרים המותקנים עם המאוורר, קראו גם באתר http://www.lahavmeir.com. הלחצים הסטטיים של מערכת האוורור כוללים בדרך כלל בין 0.08 ל- 0.20 אינץ' של מים. לצורך הערכות ראשוניות, הערך את ביצועי המאוורר על פי יכולת זרימת האוויר שלו בלחץ סטטי 0.10 או 1/8 אינץ'(0.125 אינץ'). לאחר שתכנון מערכת האוורור התקדם, התחשב בהערכה הטובה ביותר שלך ללחץ הסטטי שהמאוורר יפעל בפועל בו.

תנאי בדיקה

חשוב להעריך ולבחור מאווררים שנבדקו בתנאים דומים לתנאים במשק שלך. יש להביא בחשבון כל לחץ סטטי מוגבר שנגרם כתוצאה מתנאי הפעלה או אביזרים בתכנון מערכת האוורור. לדוגמה, אם למאוורר שלך יהיו תריסים ומגן, חפש נתונים של דירוג המאוורר עם תריסים ומגן. אם מידע זה אינו מסופק, אתה יכול להוסיף את התנגדות הלחץ הסטטי הנגרם מאביזרים אלה להערכה לגבי הלחץ הסטטי הכולל שנגדו יפעל המאוורר. היצרנים מציעים נתוני ביצועי מאוורר עבור מאווררים חשופים ללא ציוד נוסף, לא כמו רוב המאווררים המותקנים במשק. אך מרבית היצרנים מציעים גם נתוני ביצועים של המאוורר עם אפשרויות ציוד מותקנות שונות. בקש נתונים מתאימים או הקפד לחשב את ההתנגדות לזרימת האוויר שגורמים אביזרים מסוג זה. שימו לב כי ירידה בתפוקת זרימת האוויר עקב אביזרים המותקנים על המאוורר חשובה, הקליקו למידע נוסף. אם תתעלם מהאביזרים, לא יתאפשר תכנון מדויק של התפוקה האמיתית של המאוורר וההשפעה שלה יעילות האנרגטית, טמפרטורה, יכולת שימור אנרגיה של המרחב, ועלויות תפעול לאורך זמן. לכל משתנה קטן הנגרם מציוד מותקן נוסף על המאוורר יש השפעות מרחיקות לכת, אשר לא יראו משמעותיים בהתחלה אך בטח בטווח הרחוק ובטח כשמדובר בעסק.

אהבתם את המאמר?

Share on facebook
Share on Facebook
Share on twitter
Share on Twitter
Share on linkedin
Share on Linkdin
Share on pinterest
Share on Pinterest

Leave a comment

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם