יש שיטענו שהם מציקים ומטרידים, עושים נזקים ומלכלכים ויש כאלה שדווקא דואגים להאכיל אותם, לדאוג להם ולמרות שהם לא מעוניינים להיות בעליהם, חתולי הרחוב קרובים ללבם.

לסלק או לחבק?

אחת המריבות הגדולות בין שכנים היא על מתן מזון לחתולי חצר. חלק מהשכנים טוענים שהם חייבים להיות מסולקים וחלק אחר מאכיל אותם שוב וגורם להם לחזור שוב ושוב.

נזקים חתוליים

הטענות כנגד חתולי הרחוב הן התרבות אוכלוסיית החתולים ללא שליטה וללא בקרה. יחד עם ריבוי החתולים המשוטטים בחוץ ומאחר והם לא מטופלים הם מביאים איתם פרעושים, זבובים ומזיקים שעלולים לגרום לסביבה מלוכלכת ופגיעה באיכות החיים ובבריאות הדרים באזור. טענה נוספת נגד חתולי הרחוב היא השתלטותם על חצרות וגינות, השארת שערות וריחות שתן העלולים לגרום לגרים בבית לתופעות אלרגיה ונזק לרכוש. ראו לדוגמה שירותים לחתולים!

יש בכלל יתרונות?

יש הרבה יתרונות לתת לחתולי החצר את מרחב המחייה. חתולי החצר אחראים לצייד של מזיקים כמו עכברים, נחשים וציפורים וכך שומרים על בתיהם וגינותיהם של תושבי השכונה. הכחדת חתולי חצר תיצור עיוות במערכת האקולוגית, שבה יש צייד וניצוד ובמקום חתולים יוצפו הרחובות והשכונות בחיות אחרות נעימות פחות.

איך לנהוג בחתולי החצר?

אסור על פי חוק להרחיק חתול רחוב מסביבתו הטבעית. במקרה שהחתולים הופכים למטרד יש ליצור קשר עם הווטרינר העירוני שיטפל בנושא. באחריות הווטרינר גם לעקר את חתולי הרחוב כדי למנוע התרבות לא מפוקחת של חתולי הרחוב.

במה להאכיל אותם?

בעוד שרבים מאכילים את חתולי הרחוב בשאריות מזון ביתי עדיף לדאוג לאוכל המיועד לחתולים כדי לא להזיק ולסכן את החתולים. חנויות חיות רבות מתגמשות במחירי אריזות אוכל לחתולים ובסוגים שלהם כאשר מדובר ברוכשים מזון לחתולי חצר.